Ženevoje vyko IRU generalinė asamblėja, krovininio ir keleivinio transporto tarybų, prezidiumo posėdžiai

by Lina | lapkričio 15, 2017 4:29 am

Praėjusią savaitę Ženevoje vyko tarptautinės vežėjų sąjungos IRU generalinė asamblėja bei kiti svarbūs organizacijos valdymo organų posėdžiai. Juose dalyvavo ir „Linavos“ atstovai.

 

Generalinėje asamblėjoje dalyvavo prezidentas Erlandas Mikėnas, generalinis sekretorius Tomas Garuolis, viceprezidentai Vytas Bučinskas ir Rimantas Martinavičius bei prezidiumo narys Marjanas Svirko. Prezidentas E. Mikėnas taip pat dalyvavo ir IRU prezidiumo posėdyje, o viceprezidentai V. Bučinskas ir R. Martinavičius krovinės ir keleivinės tarybų posėdžiuose.

IRU prezidiumas

Posėdžio metu buvo svarstomas asociacijų ARTRI (Rumunija) ir AITA (Moldova) pašalinimo iš IRU klausimas. Po paskutinio prezidiumo posėdžio rugsėjį, kuomet buvo nuspręsta šias asociacijas šalinti iš IRU, abiejų asociacijų buvo paprašyta pateikti savo argumentus, kaip galima būtų išvengti tokios procedūros ir panaikinti priežastis, dėl ko toks sprendimas buvo priimtas.

Po abiejų asociacijų atstovų pasisakymų, nuspręsta asociaciją ARTRI informuoti apie tai, kad jie šalinami iš narių. Pagal IRU nuostatus ARTRI gali apeliuoti šį sprendimą ir kreiptis į generalinę asamblėją, kuri vyks 2018 m. gegužės mėnesį, dėl sprendimo. Tuo metu asociacijos AITA pateikė teigiamas ateities perspektyvas ir planus, kurie panaikintų priežastį pašalinti šią asociaciją iš IRU. Sprendimas dėl šios asociacijos bus priimtas IRU prezidiumo posėdžio metu 2018 m. vasario mėnesį.

Krovininio ir keleivinio transporto tarybų posėdžiai

Vežėjams aktualūs klausimai buvo sprendžiami IRU krovininio ir keleivinio transporto tarybose, kuriose dalyvavo asociacijos „Linava“ viceprezidentai.

Krovininės tarybos posėdžio metu diskutuota apie elektroninių sistemų raidą transporto sektoriuje, TIR sistemos plėtrą ir jos atkūrimą Rusijoje. Taip pat akcentuota, kad reikia didinti įmonių finansinį stabilumą, o tai ypač svarbu atsižvelgiant į sparčius transporto sektoriaus pokyčius vykstančius šiuo metu. Daug dėmesio skirta mobilumo paketui ir reglamentams, susijusiems su vairavimo trukme ir poilsio laikotarpiais, minimalaus darbo užmokesčiu. Aptartas kitų reglamentuojančių nuostatų poveikis kelių transportui ir visai ekonomikai.

Keleivių vežėjai aptarė autonominių transporto priemonių ir inovacijų naudojimą ateityje, galimas atsirasiančias problemas. Taip pat kalbėta apie šiuo metu esančias grėsmes ir galimybes. Numatytos abiejų tarybų darbo gairės ateinantiems metais.

Generalinė asamblėja

Išrinktas prezidentas Christian‘as Labrot‘as ir prezidiumo nariai.

Keleivinės tarybos pirmininkas (IRU prezidiumo narys) Jos Sale FLEAA (Liuksemburgas);

Krovininės tarybos pirmininkas (IRU prezidiumo narys) Radu Dinescu UNTRR (Rumunija);

Prezidiumo nariai nuo keleivinės tarybos:

Christine Leonard BDO (Vokietija);

Leonid Kostiuchenko ASMAP (Ukraina);

Prezidiumo nariai nuo krovininės tarybos:

Jan Buczek ZMPD (Lenkija);

Arthur van Dijk TLN (Nyderlandai);

Bekmyrat Eyeberdiev THADA (Turkmėnistanas);

Asli Gozutok TOBB (Turkija);

Andrey Kurushin ASMAP (Rusija).

 

Linavos informacija

Source URL: http://ebus.lt/zenevoje-vyko-iru-generaline-asambleja-krovininio-ir-keleivinio-transporto-tarybu-prezidiumo-posedziai/