„Zuikius“ Kaune gaudys nauji kontrolieriai

lapkričio 17 04:14 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Kauno miesto autobusuose ir troleibusuose darbą pradėjo nauji kontrolieriai. Iki šiol keleivinio transporto kontrolės paslaugas užtikrinusi bendrovė „Argus“ kontrolės pareigas perleido saugos tarnybai „Dorsimus“. Ši bendrovė laimėjo rugsėjo mėnesį uždarosios akcinės bendrovės „Kauno autobusai“ paskelbtą keleivinio transporto kontrolės ir saugos paslaugų teikimo konkursą. Saugos tarnybos „Argus“ sutarties terminas pasibaigė lapkričio 14 dieną.

Bendrovė „Dorsimus“ keleivinio transporto kontrolės srityje nėra naujokai: šias paslaugas jie teikia nuo 2004 metų visoje Lietuvoje. Tarp jų klientų yra ir tarptautinės vežimo kompanijos.

„Dorsimus“ transporto priemonės pažymėtos skiriamaisiais ženklais, jose bus ne mažiau kaip 5 sėdimos vietos keleiviams, įrengta garso ir vaizdo įranga, kuri fiksuos kontrolieriaus ir keleivio pokalbį, taip pat yra įrengta automobilio vietos nustatymo sistema (GPS), kuri leis nuotoliniu būdu sekti kontrolierių grupės buvimo vietą maršrutuose. Kontrolės grupę sudarys trys darbuotojai: automobilio vairuotojas-apsaugos darbuotojas bei du kontrolieriai, kurie yra apmokyti atlikti kontrolę. Kontrolieriai vilkės specialią aprangą, turės bendrovės „Kauno autobusai“ išduotus kontrolierių pažymėjimus. Jie dirbs darbo ir poilsio bei švenčių dienomis.

Keleivių kontrolė tikrina keleivių elektroninius ir popierinius bilietus bei važiavimo dokumentus, t.y. teisę į transporto lengvatą įrodančius asmens dokumentus. Kontrolieriai turi teisę asmenims, padariusiems administracinį teisės pažeidimą keleiviniame kelių transporte, įstatymų nustatyta tvarka skirti administracinę baudą ar surašyti administracinio teisės pažeidimo (toliau – ATPK) protokolą, taip pat pažeidėjus pristatyti į policiją asmens tapatybės nustatymui, jeigu šie neturi asmenį paliudijančių dokumentų. Kontrolieriai gali išlaipinti keleivius be bilieto, jeigu jie atsisako jį įsigyti, paimti negaliojančius ar suklastotus bilietus ir pridėti juos prie protokolo. Patikrinimų metu kontrolieriai užtikrina viešąją tvarką.

Pasak vyresniosios kontrolės vadybininkės Romos Matulevičienės, daugiausia administracinių teisės pažeidimų protokolų surašoma už važiavimą su lengvatiniu bilietu neturint asmens dokumentų, įrodančių teisę į transporto lengvatą. Už tai numatoma bauda nuo 20 iki 40 litų. Jei pažeidėjas nepristato reikiamų dokumentų, bauda gali siekti ir 100 litų. „Vasarį ir kovą buvo surašyta daugiau ATPK protokolų (613 ir 722), tačiau paskutiniais mėnesiais pažeidėjų sumažėjo beveik tris kartus,“ – sako R. Matulevičienė. Anot jos, vadinamųjų „zuikių“, važiuojančių be bilieto, pastaruoju metu pasitaiko retai.

Ramunė Tarandė

UAB „Kauno autobusai“ viešųjų ryšių specialistė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.