2016 m. ES transporto suvestinėje Lietuva užima 22-ą vietą

spalio 28 03:47 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

kelias-vokEuropos Komisija paskelbė 2016 m. ES transporto suvestinę, kurioje lyginami valstybių narių rezultatai, suskirstyti į 30 kategorijų, apimančių visus transporto aspektus (investicijos ir infrastruktūra, žmonių pasitenkinimas ir kita).

 

 

Šios rezultatų suvestinės tikslas – padėti valstybėms narėms nustatyti, kuriose srityse labiausiai reikia investicijų ir veiksmų. Ji rodo, kaip ES gerinama transporto vidaus rinka ir skatinama pereiti prie mažataršio judumo, o tai yra du J.-C. Junckerio vadovaujamos Komisijos prioritetai.

Jau trečius metus suvestinėje pirmauja aukščiausiais balais 15-oje kategorijų įvertinti Nyderlandai, po jų rikiuojasi Švedija, Vokietija ir Austrija. Nors šios šalys stiprios skirtingais dalykais, joms visoms būdinga tvirta investicijų sistema, geri transporto saugos rodikliai ir gera ES teisės įgyvendinimo reputacija.

Lietuva suvestinėje užima 22-ą vietą.  Lietuvos vartotojų pasitenkinimas geležinkelių transportu – didžiausias visoje ES. Kita vertus, pasitenkinimas miesto transportu pastaraisiais metais sumažėjo ir yra mažesnis už ES vidurkį. Lietuvoje įregistruoti vos keli nauji alternatyviąja energija varomi automobiliai. Lietuvos vairuotojai eismo spūstyse per metus praleidžia vidutiniškai 8 valandomis mažiau nei kiti Europos gyventojai. Palyginti su ankstesniais metais, Lietuvos kelių eismo saugumas pagerėjo, tačiau žuvusiųjų keliuose rodiklis išlieka vienas iš didžiausių ES.

2014–2020 m. Lietuvos transporto sektoriui iš Sąjungos biudžeto numatoma skirti beveik 1,1 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-3541_lt.htm

 

EK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka