Žadama rekonstruoti kelią Vilnius–Utena

rugsėjo 04 03:13 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

„Saugus eismas – mūsų prioritetas, todėl darome viską, kad Lietuvos keliai, ypač taip intensyviai eksploatuojami kaip Vilnius–Utena, būtų kuo greičiau rekonstruoti ir nekeltų nė menkiausios grėsmės eismo dalyviams“, – šiandien Susisiekimo ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu numatomo įgyvendinti projekto „Kelias Vilnius–Utena“ tikslas – rekonstruoti nepatenkinamos kokybės kelio ruožus ir užtikrinti nuolatinę jų priežiūrą. Planuojama, kad projektas apims kelio važiuojamosios dalies rekonstrukciją (trukmė 3 metai, kartu su projektavimu) ir nuolatinę kelio priežiūrą (10 metų). Praėjus 10-čiai metų nuo kelio rekonstrukcijos pabaigos, numatytas paprastasis kelio remontas.

Projekto apimtis – magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožas nuo 21,50 iki 93,65 km (72,15 km). Partnerystės sutarties laikotarpis – 13 metų.

Šių metų liepos 9 d. projektui pritarė Vyriausybė, jis dar bus svarstomas Seime. Jei parlamentarai pritars projektui, bus pradėtos viešojo pirkimo procedūros.

Viešąjį konkursą laimėjęs ir partnerystės sutartį pasirašęs privatus subjektas įsipareigotų atlikti kelio ruožų projektavimo, rekonstrukcijos ir dangos stiprinimo bei priežiūros darbus. Darbus finansavusiam privačiam verslui valstybė pinigus išmokėtų dalimis.

Po rekonstrukcijos pagerės kelio dangos kokybiniai parametrai, sumažės kelio priežiūros išlaidos, transporto priemonių eksploatacijos kaštai ir laiko sąnaudos, vairuoti bus ne tik patogiau, bet ir saugiau.

Atsižvelgiant į avaringumo šiame kelyje situaciją ir sunkumus, kuriuos šiuo metu patiria vairuotojai, bus siekiama projektą įgyvendinti per kuo trumpesnį laiką. Statybos darbus numatoma pradėti 2016 m., baigti – 2019 m.

Susisiekimo ministerijos planuojamas projektas „Kelias Vilnius–Utena“ yra antrasis projektas, numatomas įgyvendinti VPSP būdu. Pirmasis sumanymas – Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas – jau sėkmingai įgyvendinamas.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.