Įspūdingi Afrikos autobusai

rugpjūčio 25 05:38 2018 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

 

 

„Kaip Afrikoje“, – neretai mestelim paniekinamai, kai norime apibrėžti mums nepatikusią situaciją. Tačiau šis žemynas – didžiulis, ir jame yra visokių dalykų.

 

 

 

 

 

Afrikoje gaminami ir originalūs autobusai. Kompanija „Malva“, įsikūrusi Kenijoje, gamina transporto priemones ir kaimyninėms šalims. Kadangi tos kaimynės įprastai nėra turtingos, tai ir autobusus stengiamasi kurti taip, kad jie būtų nebrangūs ir patvarūs.

„Malva“ surenka įvairių dydžių autobusus. Mikroautobusų serija pavadinta „Mini“, juose telpa iki 26 keleivių. Gamyba vyksta paprastai: imama japoniško ar korėjietiško autobusiuko (įprastai „Isuzu“ ar „Fuso“) važiuoklė, kėbulas šiek tiek pertvarkomas, ant stogo įrengiama bagažinė su laiptais.

Dar viena „Malva“ gaminamų autobusų serija – vidutinės klasės „Deluxe“. Jie montuojami ant krovininių automobilių važiuoklės. Variklis – maždaug 120 AG, pavarų dėžė – mechaninė. Įprastai naudojami „Isuzu Forward“ ar „Mitsubishi Fighter“ važiuoklės. Kėbulas gaminamas pagal vietos dizaino tradicijas. Šie autobusai vienu metu gali vežti iki 44 keleivių.

Prabangiausieji afrikietiški gaminiai – triašiai tolimojo susisiekimo autobusai, pavadinti „Spider“. Voro motyvas kartojasi ir autobusų dizaine: priekinės grotelės imituoja voro tinklą, o ant šonų puikuojasi didžiuliai šio gyvio atvaizdai.

„Spider“ taip pat montuojami ant krovininių automobilių važiuoklės. Kokios – priklauso nuo užsakovo turimų pinigų kiekio. Turtingiausieji renkasi „Mercedes-Benz“ ar „Scania“, ne tokie turtingi – vėl gi japoniškus ar korėjietiškus variantus. Šiuose autobusuose yra iki 88 sėdimų vietų.

eBus.lt

Nuotraukos – gruzoviki i avtobusy

  • apie-afr2
  • apie-afr1
  • apie-afr4
  • apie-afr3