Amžiaus ribos nustatymo atlikti sveikatos patikrą vairuotojo pažymėjimui gauti tvarka turi būti tobulinama

by Lina | 12 birželio, 2023 3:34 am

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas birželio 7 d. posėdyje svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl amžiaus ribos nustatymo atlikti sveikatos patikrą vairuotojo pažymėjimui gauti“.

Šio klausimo svarstymą komitete paskatino lygių galimybių kontrolieriaus 2023 m. balandžio 7 d. sprendimas „Dėl galimos diskriminacijos amžiaus pagrindu nustatant amžiaus ribas atlikti sveikatos patikrą vairuotojo pažymėjimui gauti tyrimo“ Nr. (23)SI-1)SP-24[1].

Komiteto posėdyje lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė atkreipė visų dėmesį, kad vyresnio amžiaus vairuotojai negali būti vertinami kaip labiau keliantys grėsmę eismo saugumui nei jaunesnio amžiaus vairuotojai. Priešingai, vyresnio amžiaus vairuotojai yra atsargesni, ir labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp visuomenės saugumo ir mobilumo. Lygių galimybių kontrolierė pažymėjo, kad nors ir nebuvo nustatyta diskriminacija dėl amžiaus ribos nustatymo atlikti sveikatos patikrą vairuotojo pažymėjimui gauti, tačiau svarbu peržiūrėti vairuotojų sveikatos patikrinimo periodiškumą, atsižvelgiant į kitų valstybėse nustatytą praktiką, palengvinant ir tokių vairuotojų galimą finansinę naštą.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Kristina Jokimaitė posėdyje pažymėjo, kad ministerijos organizuotame pasitarime su asmens sveikatos priežiūros įstaigų, atliekančių profilaktinius sveikatos patikrinimus, atstovais, laikomasi pozicijos, kad periodinis sveikatos patikrinimas turi likti vien dėl to, kad vairuojantys asmenys galėtų saugiai dalyvauti viešajame eisme. Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame pasitarime buvo pritarta periodinio sveikatos patikrinimo periodiškumo peržiūrėjimui.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Irena Haasė (Irena Haase) pastebėjo, kad yra svarbu iš anksto informuoti vairuotojus apie privalomą vairuotojo sveikatos patikrinimą, o patikrinimo periodiškumą sieti ne tik su amžiumi.

Dėl parlamentinės kontrolės klausimo svarstymo metu iškeltų klausimų Teisės ir teisėtvarkos komitetas kreipsis į Vyriausybę.

Komitetas planuoja grįžti svarstyti šį klausimą rudenį.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. (23)SI-1)SP-24: https://www.lygybe.lt/data/public/uploads/2023/04/d1_sprendimas-nr.-23si-1sp-24.pdf

Source URL: https://ebus.lt/amziaus-ribos-nustatymo-atlikti-sveikatos-patikra-vairuotojo-pazymejimui-gauti-tvarka-turi-buti-tobulinama/