Aplinkos ministerija apdovanojo šių metų judriausiuosius

spalio 12 04:10 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Aplinkos ministerijoje buvo apdovanoti aktyviausi Europos judumo savaitės dalyviai. Prizus ir padėkos raštus jiems įteikė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

 

 

 

 

„Šiemet Europos judumo savaitės konkursas buvo „kietas“ – dalyviai vienas už kitą buvo aktyvesni. Džiugu, kad miestai atranda vis daugiau būdų judėti darniai panaudodami aplinkai draugišką transportą“, – sako K. Navickas.

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16-22 d.), Aplinkos ministerija, šios tarptautinės miestų akcijos, skirtos tvariam judėjimui, nacionalinė koordinatorė, tradiciškai išrinko judriausią savivaldybę, valstybės instituciją, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, judriausią darbdavį, dviratininką ir žingsniuotoją.

Šiemet akcijoje dalyvavo rekordinis šalies savivaldybių skaičius – net 54. Judriausios savivaldybės vardą pelnė Klaipėda. Akcijos metu klaipėdiškiai buvo skatinami rinktis „žaliąją“ susisiekimo priemonę, konkrečiais pavyzdžiais parodant, kuri iš jų yra optimaliausia. Tai ir autobuso, elektromobilio, automobilio, dviratininko ir bėgiko varžytuvės, ir „Judėk su knyga“ žaidimas. Dienos be automobilio proga pateikusieji vairuotojo pažymėjimą galėjo nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu.

Judriausia mokymo įstaiga pripažinta Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras (Šakių r.). Jos auklėtiniai beveik visą akcijos savaitę varžėsi skaičiuodami nueitus žingsnius.

Judriausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga išrinktas Kretingos lopšelis-darželis „Žilvitis“. Jis apdovanotas už keliavimą į darbą darniomis transporto priemonėmis, žygius, saugaus eismo pamokas, mankštas ir kt.

Judriausia valstybės institucija paskelbta Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Vilniaus pasienio rinktinė. Užkardų vadams surengtas fotografijų konkursas ,,Keliauju bemotore transporto priemone” aktyviai įtraukė pasieniečius į varžytuves. Visus išjudino improvizuotos mankštos, žygis dviračiais. O Dienos be automobilio rytą prieš darbo pradžią pareigūnai jau rikiavosi kurti inscenizaciją ,,Bemotorių transporto priemonių alternatyvos”.

Judriausiu darbdaviu išrinkta Vilniaus savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Be Europos judumo savaitei skirto renginio „Pasirink ir judėk“ ir fotografijų konkurso visuomenei, ši įmonė dalyvavo akcijoje „BiurasEina“. 15 jos darbuotojų per mėnesį nuėjo beveik 2900 km. Be to, įmonės komanda dalyvavo „Velomaratone 2018“. Per Eismo valdymo centre surengtą Atvirų durų popietę Europos judumo savaitės proga visuomenė galėjo susipažinti su Vilniaus eismo organizavimu ir valdymu, o rugsėjo 22-ąją sostinės gyventojai, „pamiršę“ savo automobilius ir pateikę vairuotojo pažymėjimą, galėjo nemokamai važiuoti viešuoju transportu.

Judriausi piliečiai šiais metais išrinkti net du – judriausias dviratininkas ir judriausias žingsniuotojas. Judriausiu dviratininku išrinktas kaunietis Adomas Stoncelis, per Europos judumo savaitę numynęs net 1001 km. Judriausiu žingsniuotoju pripažintas vilnietis Apolonas Timofejevas, per savaitę nužingsniavęs beveik 202 km.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka