Ar Kauno miesto senjorams palankus viešasis transportas?

by Lina | 14 vasario, 2018 4:56 am

Norėdami gauti atsakymus į senjorams rūpimus klausimus miesto viešojo transporto organizavimo klausimais, asociacija „Senjorų iniciatyvų centras“ organizavo apskritojo stalo diskusiją, į kurią pakvietė miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėją Paulių Kerą, UAB „Kauno autobusai“ generalinį direktorių Mindaugą Grigelį bei transporto eksploatacijos direktorių Rimą Stankaitį.

 

Senjorams buvo pristatyta senėjimui palankaus miesto koncepcija, Pasaulio sveikatos organizacijos išskirtos senėjimui palankaus miesto sritys (transportas viena iš jų), mobilumo svarba vyresniame amžiuje.

Diskusija vyko pagal iš anksto paruoštus senjorams svarbius klausimus dėl viešojo transporto organizavimo ir paslaugų teikimo. Senjorus domino maršrutų tobulinimo galimybės, atsižvelgiant į keleivių poreikius, pvz., 45-ojo maršruto atšaką į Dainavos mikrorajoną, panaikinto 6-ojo maršruto atstatymą, 24-ojo maršruto grafiką, stotelių pavadinimus, informacijos pateikimą stotelių stoginėse ir švieslentėse, sudėtingą įlipimą į reikiamą autobusą / troleibusą stotelėse „Klinikos“ ir „Kalniečių poliklinika“, įlipimą per priekines duris, žalio šviesoforo signalo pėsčiųjų perėjose degimo laiką, keliones su persėdimais, galimybę taikyti 50 proc. nuolaidą pensinio amžiaus žmonėms.

P. Keras paaiškino senjorams pagrindinius viešojo transporto organizavimo principus ir sprendimų priėmimo procesus, maršrutų pasus, stoginių įrengimą lemiančius veiksnius, viešojo transporto paslaugų kainodarą ir kompensavimo principus, Kauno darnaus judumo plano rengimo eigą ir rekomenduojamų sprendinių pristatymo terminus.

M. Grigelis kalbėjo apie bendrą eismo dalyvių kultūrą, vairuotojų darbo specifiką, vairuotojų kaitą, autobuso / troleibuso galimybes privažiuoti prie kelkraščio, reikalavimų neatitinkančias įvažas, paaiškino, kad kaskart įlipus į transportą būtina pažymėti turimą bet kokios rūšies e. bilietą, nes pagal tai analizuojami keleivių srautai ir modeliuojami maršrutai.

Sutarta toliau bendradarbiauti su savivaldybės administracijos specialistais ir viešojo transporto įmone. Senjorai pasveikino bendrovę „Kauno autobusai“ su vasario 8 d. švenčiamu įmonės gimtadieniu. Diskusijos eigą grafiškai užfiksavo Lietuvos geografų draugijos valdybos narė Giedrė Godienė.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/ar-kauno-miesto-senjorams-palankus-viesasis-transportas/