Atšvaitas gali apsaugoti kiekvieną

spalio 13 03:42 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

atsvaitPagrindinės priežastys, kodėl vaikai patenka į eismo įvykius yra šios: dažnai jie nesegi atšvaitų, neišmano Kelių eismo taisyklių ir žengia į važiuojamąją kelio dalį būdami išsiblaškę. Vienas efektyviausių būdų, padedančių išlikti saugiems kelyje – atšvaitas prie rūbo.    

 

„Ilgėjant rudens vakarams, iš mokyklų bei darželių vaikams tenka grįžti temstant. Siekiant supažindinti vaikus su Kelių eismo taisyklėmis bei rūpintis vaikų saugumu keliuose svarbu ne tik mokslo metų pradžioje, bet ir visus metus“, – teigia Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė.

Tamsiuoju paros metu vairuotojai pėsčiųjų, einančių keliu ar per jį, dažnai nepamato arba pamato per vėlai. Siekiant ugdyti atšvaitų segėjimo kultūrą ir didinti atšvaitų naudojimo efektyvumą, Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su policijos bičiuliu Amsiu lankosi mokyklose, dalyvauja vaikų renginiuose, moko, kaip saugiai elgtis kelyje, dalija atšvaitus, liemenes. Policijos pareigūnai aiškina vaikams, kad atšvaitas yra ne žaislas ar papuošalas, bet efektyvi priemonė pėsčiajam, dviratininkui, leidžianti būti iš anksto pastebėtam tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui.

 

Telšių apskr. VPK Kelmės r. PK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka