Autobusai – pagalbininkai ir stichijų aukos

gegužės 11 05:44 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Autobusas – ypatinga transporto priemonė. Pagrindinė jo funkcija – vežti keleivius miestų gatvėmis bei užmiesčio keliais. Tačiau neretai jie pritaikomi pagelbėti avarijų bei katastrofų aukoms, o retsykiais ir patys tampa gamtos stichijų aukomis.

Ne vienas autobusas tapo cunamio Japonijoje auka. Keleivinio transporto priemones apsemia potvyniai, juos užpila lavinos ar užtvindo išsiveržusių ugnikalnių lava. Didelis autobusų kapinynas įsikūręs netoli Černobylio, kur autobusai prisidėjo likviduojant avarijos atominėje elektrinėje padarinius.

Tačiau neretai autobusai ateina į pagalbą stichijų bei katastrofų aukoms. Štai specializuotas amerikiečių „Bascom Palmer Eye” instituto autobusas vyksta ten, kur pagalbos reikia katastrofų aukoms.

Autobuse įrengta mobili klinika su akių ligų bei traumų diagnostikos ir gydymo įranga. Autobusas lėktuvu pristatomas į stichinių nelaimių ar katastrofų vietas, kur reikalinga skubi gydytojų pagalba, o stacionarios klinikos sugriautos.

Specialiais autobusais gelbėtojų brigados pristatomos ir į kitokias katastrofų ar stichinių nelaimių vietas.

eBus.lt


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.