Autobusas-tualetas

gegužės 29 05:56 2011 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kaip jau spėjome papasakoti savo skaitytojams, autobusai gali būti naudojami ne tik pagal savo tiesioginę paskirtį – keleiviams vežti. Juose įrengiami namai, bibliotekos, pirtys, viešbučiai ar kavinės. Dar vienas neįprastas autobuso panaudojimo būdas – įrengti jame viešąjį tualetą.

Autobusai-tualetai nevažinėja po miestą mums įprastais maršrutais. Šie unikalūs autobusai stovi tam tikrose miesto vietose, kur sudėtinga ir brangu įrangti stacionarius tualetus.

Net keletas autobusų-tualetų įrengta Rusijos mieste Sank Peterburge. Tam pasitarnavo specialiai perdarytos MAZ transporto priemonės.

Iš toliau aikštėje stovintis autobusas niekuo nesiskiria nuo įprastinio. Tačiau priėjus arčiau, gali pastebėti dvi nuo jo besitęsiančias žarnas: žalia nutiesta link kanalizacijos liuko, raudona prijungta prie priešgaisrinio hidranto ir vandentiekio. Autobuso langai nepermatomi, o vietoj numerio ir maršruto lentelės – užrašas „WC – Sankt Peterburgas“.

Autobuso viduje – švaru, šviesu, nėra nemalonaus kvapo. Beje, autobuso langai – tik butaforiniai; iš tikrųjų autobuse paliktos tik atsidarančios orlaidės ties stogu. Vienu metu autobuse-tualete gali lankytis septyniolika žmonių. Autobuse-tualete yra ir prausyklos rankoms nusiplauti.

Įdomu, jog autobuse nuolat sėdi vairuotojas, nors autobusas niekur nevažiuoja – visą sezoną jis praleidžia toje pačioje vietoje. Vairuotojo funkcija – retsykiais užvesti variklį, tokiu būdu palaikant akumuliatorius ir pompuojant orą į pneumatines transporto priemonės sistemas.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.