Autobusuose įrengtos kameros padeda užtikrinti tvarką

by admin | 27 rugpjūčio, 2012 8:03 am

Kauno miesto gatvėmis važinėjantys 24 suspaustomis gamtinėmis dujomis varomi autobusai „Soliaris Urbino” išsiskiria ne tik ekologiškumu. Visuose naujuosiuose autobusuose sumontuotos didelės raiškos vaizdo kameros, nuolat filmuojančios ne tik keleivių vežimo skyrių, bet ir autobuso aplinką išorėje.

„Pirmoje rugpjūčio pusėje iš pravažiuojančio automobilio į riedantį autobusą buvo mestas stiklinis butelis, kuris apgadino autobuso kėbulą. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, galėjo įvykti ir skaudesnė nelaimė. Chuliganus, atliekančius tokius išpuolius, nustatyti įprastomis sąlygomis yra sudėtinga, tačiau, minėtu atveju, vaizdo kameros nufilmavo pravažiuojančio automobilio valstybinius numerius”, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Pasak P. Kero, modernios vaizdo kameros užtikrina tvarką visuomeniniame transporte – drausmina tiek keleivius, tiek vairuotojus, skatina juos elgtis korektiškiau.

„Vaizdo kameros autobusuose fiksuoja vaizdą ne tik transporto viduje – jos filmuoja ir išorėje nutinkančius įvykius – incidentus gatvėje, ant šaligatvio, stotelėse. Tai padeda gerinti eismo saugumą ir transporto srautų reguliavimą miesto gatvėse: policija, pasinaudodama filmuota medžiaga, gali nustatyti chuliganiškai vairuojančius asmenis, patraukti draudžiamose vietose pastatytus automobilius”, – teigė P. Keras.

Vaizdo kameros taip pat padeda tiksliai nustatyti keleivių skaičius. Ateityje, siekiant miesto transportą padaryti dar patrauklesnį miesto gyventojams bei svečiams, svarstoma galimybė visuose autobusuose bei troleibusuose įrengti vaizdo kameras, kurios suteiktų keleiviams daugiau saugumo ir užtikrintų tvarką visuomeniniame transporte.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/autobusuose-rengtos-kameros-padeda-utikrinti-tvark/