Automobilių ratai nebebus blokuojami

kovo 05 05:11 2011 Spausdinti straipsnį Naujienos

Nuo kovo 1 dienos įsigaliojo LR administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai, sugriežtinantys atsakomybę už atskirus pažeidimus, taip pat nustatyta nauja automobilių stovėjimo tvarkos – rinkliavos, stovėjimo tvarkos gyvenamosiose zonose, kiemuose – pažeidimų kontrolė ir tokių administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimas. Nuo šiol už šių pažeidimų kontrolę atsakinga Vilniaus miesto savivaldybė.

Asmenys, pažeidę automobilių stovėjimo tvarką, ant savo transporto priemonės ras geltonos spalvos pranešimus su informacija apie užfiksuotą pažeidimą ir priimtus veiksmus. Savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai transporto priemonės savininką baus supaprastinta tvarka – surašys administracinio teisės pažeidimo protokolą administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant.

Pažeidėjai surašytą protokolą su administraciniu nurodymu gaus paštu ir per 10 darbo dienų nuo administracinio nurodymo išsiuntimo turės sumokėti pusę minimalios baudos – tai yra 40 Lt. Jei bauda nebus sumokėta, administracinė byla bus nagrinėjama įprasta tvarka – tuomet baudos dydis išaugs nuo 80 iki 140 Lt.

„Jau seniai mūsų siekis buvo, kad su pažeidėjais būtų elgiamasi kaip visose civilizuotose šalyse – žmogui, jei jis nusižengė pirmą kartą, geranoriškai suteikiama galimybė sumokėti pusę minimalios baudos. Be to, taip bus taupomas ir žmonių, ir pareigūnų brangus laikas“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Pasak SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovo Gintauto Bliuvo, blokavimo įtaisai dar bus naudojami pusmetį, iki birželio, vėliau – perduoti policijai.

„Įvedus šią tvarką, jau turime pasikeitusius rezultatus. Jei anksčiau per dieną buvo spėjama užblokuoti iki 60 pažeidėjų, tai nuo kovo 1-osios per 3 dienas pažeidėjų užfiksavome apie keturis šimtus, tai yra po 110–150 stovėjimo tvarkos pažeidimų per dieną, dėl kurių jau pradėta administracinė teisena“, – sakė Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Rimantas Ramanauskas.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.