Automobiliams – universali kalba

by admin | vasario 25, 2013 5:28 am

Koncepciją „car-to-car“ (automobilis – automobiliui) pradėjo kurti BMW, „DaimlerChrysler“ ir „Volkswagen“ gamintojai, šiek tiek vėliau prie jų prisijungė „Fiat“, „Renault“, „General Motors“ ir „Volvo“.

Vieningos automobilių „susikalbėjimo“ sistemos kūrėjai teigia, jog ji bus prieinama kiekvienam automobiliui – konstrukcijoje tereikės įdiegti atitinkamą bloką, ir visi automobiliai taps integruotos vieningos sistemos dalimi.

Šiuo metu sistema „išmokyta“ septynių standartinių funkcijų: gali perspėti apie priekyje stovintį ar staiga stabdantį automobilį, apie besiartinantį specialųjį transportą, apie kelio darbus ar avarijas. Sistema jau sugeba skenuoti „akląsias“ zonas ir padeda išvengti susidūrimo sankryžose. „Car-to-car“ kūrėjai taip pat žada diegti tokias funkcijas, kaip „žaliosios bangos“ apskaičiavimas ir optimalaus transporto priemonės greičio nustatymas.

Tačiau svarbiausia kūrėjų užduotis – kad kalba būtų universali ir suprantama visų markių automobiliams.

Jau dabar svarstoma, kaip greitai globalus išmaniųjų automobilių tinklas apraizgys pasaulio kelius, ar tokiu atveju vairuotojams ir kelių policininkams nebereikės kontroliuoti transporto priemonių ir jų eismo.

Kol kas esminis klausimas diegiant naująją sistemą – ar pavyks tarpusavyje susitarti skirtingiems automobilių gamintojams.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/automobiliams-universali-kalba/