Bendrovei „Busturas“ – „European Road Safety Charter“ apdovanojimas

by admin | 7 vasario, 2011 2:13 pm

Iškilmingoje kelių eismo saugos apdovanojimų ceremonijoje, kuri įvyko vasario 1 d. Briuselyje, Europos komisijos pirmininko pavaduotojas transporto klausimais Siim Kallas apdovanojo septynias organizacijas, kurios ėmėsi konkrečių veiksmų siekiant savo bendruomenėse sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių.

Laimėtojai buvo išrinkti pagal komisijos vertinimą daugiau kaip iš 500 saugaus eismo chartijos narių.

Siim Kallas gyrė laimėtojus sakydamas, kad tai organizacijos, kurios ne tik prisijungė prie kelių saugaus eismo chartijos ir prisiėmė atitinkamus reikalavimus, bet ir mažina žuvusiųjų keliuose skaičių. Tai labai įkvepiantis pavyzdys. Jis sveikino nugalėtojus ir dėkojo už naujoviškas idėjas. S. Kallas taip pat padėkojo visiems Chartijos signatarams už svarų indėlį į kelių eismo saugumą ir teigė, kad, sutelkus visas šias pastangas, Europos Sąjunga gali pasiekti bendrą tikslą per kiekvieną dešimtmetį dvigubaisumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių.

Septyni apdovanojimai buvo įteikti:

Didelių įmonių kategorijoje apdovanojimas įteiktas bendrovei „TESCO DotCom“ -tai didžiausia pasaulyje tinklą turinti įmonė, kurios pagrindinė veikla – bakalėjos prekių pristatymas į namus Jungtinėje Karalystėje. Ši įmonė įsipareigojusi sumažinti kelių eismo įvykių skaičių per prevencines ir mokymo programas, skirtas bendrovės vairuotojams.

Mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje nugalėtoju pripažintas UAB „Busturas“, teikiantis keleivių vežimo paslaugas Lietuvoje. Bendrovė reguliariai tikrina savo autobusų vairuotojų žinias eismo taisyklių klausimais.

Asociacijų ir federacijų kategorijoje nugalėtoja pripažinta Airijos medicinos organizacija, atstovaujanti Airijos gydytojams, įsipareigojusi skatinti kelių eismo saugos strategijas, taip pat pakeitimus, būtinus siekiant pagerinti visuomenės sveikatą ir sumažinti eismo nelaimių skaičių Airijoje.

Institucijų kategorijoje nugalėtoju pripažintas „MATERSK škola DNEŠOVA“ – vaikų darželis Slovakijoje, kurio darbuotojai, bendradarbiaudami su tėvais, moko vaikus saugiai elgtis kelyje.

Nevyriausybinių organizacijų kategorijoje nugalėtoju pripažinta „ANBO“ -tai nepriklausoma organizacija senjorams Nyderlanduose, kuri skatina saugų pagyvenusių žmonių mobilumą ir tam tikslui stengiasi pritaikyti miestų infrastruktūrą.

Vietinės ir regioninės valdžios institucijų kategorijoje laimėtoju pripažintos „AYUNTAMIENTO DE VERN & CMERA MUNICIPAL DE CHAVES” savivaldybės,esančios gretaIspanijos ir Portugalijos sienos. Jos kartu rengia kelių eismo saugumo mokymo kursus, skirtus tam tikroms rizikos grupėms ir taip vykdo bendrą kelių eismo saugumo prevencinę kampaniją abiejose sienos pusėse.

Per ceremoniją į Europos kelių saugumo chartiją įstojo 9 nauji nariai, 6 chartijos signatarai atnaujino savo įsipareigojimus, tarp jų- irLietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija.

Evaldo Sidikerskio nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/bendrovei-busturas-european-road-safety-charter-apdovanojimas/