„Continental“ artėja prie pramoninės padangų iš kiaulpienių gumos gamybos

by Lina | 21 balandžio, 2017 3:44 am

Tarptautinis padangų gamintojas „Continental“ Anklamo (Vokietija) miesto tarybai pristatė „Taraxagum Lab Anklam“ – iš kiaulpienių šaknų gaminamos gumos projektą ir sulaukė pritarimo šiame mieste statyti pirmąjį pramoninei tokių padangų gamybai skirtą kompleksą. Miesto verslo parko teritorijoje „Continental“ kompanijai už simbolinę 1 euro kainą bus parduotas 30 000 m² žemės plotas, kur iškils pirmasis gamybinis pastatas.

Per penkerius pirmojo etapo metus į „Taraxagum“ laboratorijos Anklame projektą gamintojas ketina investuoti 36 mln. eurų. Jie bus skirti perkelti kol kas tik laboratorijoje iš kiaulpienių gaminamų padangų gamybą į didelio pajėgumo kompleksą. Taip pat šiame Vokietijos regione auginamų kiaulpienių pasėlių plotai padidės nuo 15 iki 800 hektarų, taip užauginant pakankamai žaliavos, reikalingos pramoninei tokių padangų gamybai.

Ilgalaikio „Taraxagum“ projekto tikslas yra rasti ekologiškai, ekonomiškai ir socialiai perspektyvų sprendimą didėjančiam natūralios gumos poreikiui, kuris leistų sumažinti tropiniuose miškuose išgaunamo kaučiuko poreikį, taip pat sumažinti priklausomybę nuo nuolatos augančios kaučiuko kainos. Tuo pačiu vidutinių platumų klimato juostoje anksčiau nenaudotose ir kitoms kultūroms auginti netinkamose žemėse auginamos kiaulpienės žymiai sumažins logistikos išlaidas ir su pervežimu susijusį poveikį aplinkai.

Per paskutinius kelis metus „Continental“ drauge su partneriais – Miunsterio Fraunhoferio Molekulinės biologijos ir ekologijos institutu, Kvedlinburgo Juliaus Kühno institutu ir augalininkystės ūkiu ESKUSA – vykdomas „Taraxagum“ projektas buvo įvertintas ne vienu prestižiniu apdovanojimu, skirtu už itin pažangų metodą, naudojant iš kiaulpienių šaknų išgautą kaučiuką padangų ir kitų gumos gaminių gamybai.

Continental informacija ir nuotrauka

 

Source URL: https://ebus.lt/continental-arteja-prie-pramonines-padangu-is-kiaulpieniu-gumos-gamybos/