„Continental“ universalioms padangoms – aukščiausias ADAC įvertinimas

gegužės 02 03:34 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vokietijos automobilininkų draugija ADAC, drauge su Austrijos ir Šveicarijos ekspertais atliko devynių universalių padangų modelių bandymus. Tik pernai debiutavusios „Continental“ universalios „AllSeasonContact“ padangos pelnė aukščiausią – „tinkamų“ – padangų įvertinimą, o net penki bandytų universalių padangų modeliai buvo įvertinti vos „patenkinamai“. Aptardami „AllSeasonContact“ padangas ekspertai pabrėžė, kad šios padangos pasižymi išskirtinėmis savybėmis važiuojant per lietų ir sniegą – tada, kada eismo sąlygos sudėtingiausios. Taip pat specialistai pažymėjo, kad „Continental“ padangos užtikrino mažiausią pasipriešinimą riedėjimui, leidžiantį taupyti degalus. 175/65 R 14 dydžio padangos, skirtos mažiems miesto automobiliams, buvo bandomos Suomijoje, Vokietijoje ir Italijoje, bandymų automobilis buvo „Ford Fiesta“.

ADAC ekspertai pastebėjo, kad mažo dydžio universalios padangos parodė kur kas geresnius rezultatus nei anksčiau bandytos vidutinės klasės automobiliams skirtos padangos. Tačiau galutinėje bandymų išvadoje specialistai perspėjo, kad universalių padangų pirkėjai turi aiškiai suprasti šių padangų galimybes – geriausias savybes vis dar užtikrina tik kiekvienam sezonui skirtos padangas, o universalios automobilių padangos yra kompromisas, neprilygstantis nei vasarinėms, nei žieminėms padangoms.

Pasak „Continental“ lengvųjų automobilių padangų padalinio vadovo prof. dr. Burkhardo Wieso, universalioms „AllSeasonContact“ padangoms buvo pritaikytas specialus lamelių raštas ir optimizuotas protektoriaus bei karkaso standumas. „Tačiau kompromisas tarp valdymo savybių ant sausos kelio dangos ir važiuojant per sniegą vis dar išlieka. Todėl jei vasarą vienos padangos pasižymės trumpu stabdymo keliu, tiksliomis valdymo savybėmis ir mažu pasipriešinimu riedėjimui, žiemą, važiuojant per sniegą ir šlapdribą, jos nebus geriausios ir atvirkščiai. „Continental“ labai rūpinasi saugumu, todėl mes rekomenduojame rinktis konkrečiam sezonui skirtas padangas, o universalios padangos gali būti alternatyva mažai mašinai, kuri naudojama tik mieste arba kaip antras automobilis.“

Continental informacija