„Daimler“ surinkinės autobusus Uzbekistane

sausio 17 04:47 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Vokietijos koncernas „Daimler“ šiemet ketina pradėti surinkinėti autobusus Uzbekistane, praneša „Trading Market“.

Šiuo metu jau statoma nauja autobusų surinkimo linija, kainuosianti apie 30 milijonų dolerių. Tikimasi, jog ji pradės veikti jau šių metų balandžio ar gegužės mėnesiais.

2010-ųjų gegužę „Daimler AG“ ir „Uzavtoprom“ pasirašė sutartį dėl bendros įmonės „Mercedes-Benz-Uzavtosanoat“ kūrimo. Ji statoma buvusioje Taškento Čkalovo vardo aviacijos įmonėje.

Naujai pastatytoje gamykloje bus surinkinėjami turistiniai, tarptautiniai, miesto bei vidutinės klasės autobusai. Remiantis pasirašyta sutartimi, „Uzavtosanoat“ suteiks būsimajai įmonei gamybines patalpas, o „Daimler Buses“ pristatys gamyklai „Mercedes-Benz“ važiuokles. Kėbulas bus kuriamas bendradarbiaujant su ilgamete „Mercedes-Benz“ partnere kompanija „Manufacturing Commercial Vehicles“.

Iš pradžių per metus ketinama pagaminti po 600 standartinio 12 metrų ilgio miesto, tarmiestinių ir turistinių autobusų su Euro 3 standartus atitinkančiais varikliais.

Remiantis Uzbekistano prezidento Islamo Karimovo įsaku, būsimoji įmonė penkeriems metams bus atleista nuo visų mokesčių ir muitinės rinkliavų Uzbekistane.

Taškente šiuo metu važinėja apie tūkstantį „Mercedes-Benz“ autobusų, kuriems įsigyti skirta 120 mln. eurų. Paskolas suteikė Vokietijos bankai, gavę Uzbekijos Vyriausybės garantijas.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.