Dažniausiai užduodami klausimai apie naujuosius Klaipėdos maršrutinius taksi

balandžio 18 03:24 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kodėl pvz. 2A autobusu galima važiuoti su miesto autobusų terminuotu bilietu, o M5, M6, M8 ne? Autobusėliai juk tokie pat?

 

 

 

M5, M6, M8 yra pažymėti taksi ženklu (šachmatinė juosta švieslentėje ir šonuose) ir dirba taksi režimu. Todėl juose yra kitos kainos, kiti bilietai ir negalioja lengvatos.

Kokia maršrutinio taksi kelionės kaina?

Elektroninis kartinis bilietas kainuoja 0,95 Eur (naktį – 1,50 Eur). Iš vairuotojo perkamas popierinis bilietas važiuojant dienos metu  kainuoja 1 eurą kaip ir anksčiau, naktinis bilietas (nuo 23:00 iki 05:59 val.) kainuoja 1,50 Eur.  Kalendorinio mėnesio bilietas kainuoja 50 Eur, o toks tik darbo dienų – 35 eurus.

Kur nusipirkti bilietą?

E.bilietus – spaudos kioske, “Narvesen” parduotuvėse, KKT Klientų aptarnavimo centre S.Daukanto 13a. Popierinį bilietą parduoda vairuotojas.

Ar galiu maršrutiniame taksi pirktu bilietu po to naudotis miesto autobuse? Juk jis pažymėjus maršrutiniame taksi liko nepažeistas, be skylių?

Ne. Kontrolė miesto autobuse kiekvieną tokį bilietą vertins kaip negaliojantį.

Ar iš maršrutinio taksi vairuotojo pirktas popierinis bilietas fiziškai skirsis nuo popierinio bilieto, pirkto iš autobuso vairuotojo?

Taip. Maršrutiniame taksi pirkto bilieto nugarėlėje yra QR kodas. Iš vairuotojo pirktus popierinius bilietus žymėti privaloma: autobuse – mechaniniame komposteryje; maršrutiniame taksi – bilieto pusę su QR glausti prie elektroninio komposterio (prie balto stikliuko).

O jeigu norėsiu su ta pačia kortele važiuoti ir autobusais, ir mikriukais, ar turėsiu atskirai pildytis ją du kartus  perkant skirtingos rūšies kartinius bilietus arba mėnesinius?

Dabar jau galima pirkti gegužės mėnesio maršrutinio taksi terminuotąjį bilietą, su kuriuo galima bus važiuoti tiek maršrutiniu taksi, tiek ir miesto autobusu.  O kartinėms kelionėms  tą pačią kortelę reikia pildyti atskirais bilietais (autobusams) ir pinigais (maršrutiniams taksi). Rudenį, kai ir autobusuose atsiras nauji komposteriai, bus galima pildyti ir naudoti tą pačią elektroninę piniginę (autobusų kartinių bilietų nebeliks).

Ar galiu savo elektroninio bilieto kortelę su joje esančiais miesto bilietėliais naudoti maršrutiniame taksi?

Miesto bilietais – ne, negalite. Tačiau toje pačioje kortelėje galite nusipirkę turėti ir naudotis ir autobusų, ir maršrutinių taksi bilietais.

Kodėl švieslentėse maršrutiniai taksi skelbiami, o ne visada stoja?

Švieslentėse skelbiamas maršrutinių taksi atvykimo laikas – tik informacija keleiviams, kada maršrutinis taksi pravažiuos pro stotelę. Stoti, jeigu niekas jo nestabdo, maršrutinis taksi neprivalo. Jeigu norite, kad jums sustotų – pakelkite ranką.

Ar lieka senieji mikriukai?

Ne.

Ar reikia sakyti vairuotojui kur sustoti? Ar jie stos tik stotelėse, ar kaip ir anksčiau?

Naujuosiuose maršrutiniuose taksi yra įrengti raudonos spalvos stop mygtukai, patartume jais naudotis. Paspaudus garsiniu signalu atkreipiamas vairuotojo dėmesys, po to galima balsu dar ir patikslinti, kurioje vietoje norėtumėte išlipti. Jeigu tai bus vieta, kurioje sustoti nedraudžiama, vairuotojai sustos ir išleis. Tačiau jeigu tai bus draudžiama vieta, vairuotojai jus dar paveš iki artimiausios leidžiamos stoti vietos, ar tai būtų stotelė, ar, tarkim, kitas kelio išplatėjimas ir pan.

arba

http://www.klaipedatransport.lt/lt/naujieji-marsrutiniai-taksi-10

klaipedatransport.lt