Dėl sankcijų ir užsakymų trūkumo Rusijos „GAZ grupė“ išgyvena sunkius laikus

balandžio 20 04:56 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

„GAZ grupės“ prezidentas Vadimas Sorokinas pranešė, jog pagrindinė gamykla atsidūrė sunkesnėje situacijoje negu per 1998-ųjų Rusijos krizę ar 2008-2009-aisiais. Pagrindiniai „Gazel“ ir „Gazon“ pirkėjai – smulkus ir vidutinis biznis. Šiuo metu daugelis kompanijų nedirba, o jei dirba – neturi lėšų įsigyti naujoms transporto priemonėms.

 

 

 

Prie to dar prisidėjo JAV paskelbtos sankcijos Olegui Deripaskai ir jo kompanijai, dėl jų GAZ patyrė daugialmilijoninių nuostolių. Pasitraukė dalis tiekėjų, žlugo investiciniai projektai. V. Sorokinas mano, jog problemos dėl dabartinės krizės ir sankcijų suduos didelį smūgį kompanijai.

Praėjusieji metai „GAZ grupei“ buvo sėkmingi, pagaminta  56 340 sunkvežimiai ir 14 935 autobusų, bet šiuo metu rinka sumažėjusi 50 proc. Gamyklos dirba vos trečdaliu pajėgumu. Tokiu būdu kyla grėsmė ne tik 35 tūkst. GAZ darbuotojų, bet ir tiems, kurie gamina detales ar agregatus transporto priemonėms.

V. Sorokinas mano, jog Pramonės ir prekybos ministerijos siūlomos priemonės yra nepakankamos, kad gamykla išsilaikytų. GAZ siūlo parengti valstybinę programą automobilių parkui atnaujinti, kadangi komercinių transporto priemonių vidutinis amžius Rusijoje – daugiau nei dešimt metų, daugelis jų atitinka tik Euro 2 standartų reikalavimus. GAZ siūlo dėmesį skirti žemagrindžiam mikroautobusui „GAZEL City“, kuris galėtų vežti 22 keleivius. Transporto priemonę žadama pristatyti vasaros pabaigoje.

Dar vienas projektas, kuris bus realizuotas iki metų pabaigos – krovininis „Valdai Next“.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka