Didesnės valstybės institucijos privalės įrengti vaikų kambarius

by Lina | 25 balandžio, 2022 4:41 am

Seimas priėmė Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pasiūlytas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų pradžios didesnės valstybės institucijos bus įpareigotos įrengti vaikų valandinės priežiūros kambarius.

Už tai numatančius įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-845[1](2) balsavo 121 Seimo narys, susilaikė 8 parlamentarai.

Priimtomis naujomis nuostatomis siekiama įtvirtinti, kad valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, kuriose yra ne mažiau kaip 100 darbuotojų pareigybių, turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai.

Kitoms įstaigoms ir organizacijoms įtvirtinta rekomendacija įrengti tokius kambarius pagal poreikį. Minimalius reikalavimus vaikų valandinės priežiūros kambariui turės nustatyti Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

„Tokiame vaiko kambaryje tėvai galėtų palikti vaikus trumpalaikei priežiūrai. Juos prižiūrėti galėtų arba vienas iš tėvų, įtėvių, dirbančių atitinkamose institucijose ar įstaigoje, arba kitas šios institucijos darbuotojas. Vaiko kambariai yra ypač praktiški ir naudingi tada, kai vaikų pamokos baigiasi anksčiau nei tėvų darbo valandos. Tada netenka rūpintis tuo, kas turėtų juos parvežti namo, ar su kuo palikti vaiką. Net neabejoju, kad visi, turintys vaikų, anūkų su tokiomis situacijomis esate ne kartą susidūrę“, – pristatymo metu anksčiau yra sakiusi Seimo Pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, tokio dydžio institucijos ar įstaigos paprastai turi pakankamai ir nenaudojamų patalpų, ir vidinių finansinių rezervų įrengti vaiko kambarį. „Prie vaiko kambario įrengimo, kaip rodo jau mūsų šalies praktika, mielai prisideda dažniausiai ir patys darbuotojai, paaukodami nereikalingų žaislų, knygų ar kitų priemonių“, – tvirtino Seimo vadovė. Ji teigė neabejojanti, kad viešojo sektoriaus pavyzdys paskatintų vaiko kambarius aktyviau įrenginėti ir privačiose įmonėse.

Šis projektas yra vienas iš Seimo vadovės teikiamų šeimų paketo sudedamųjų dalių. Šeimų paketu siekiama padėti visoms šeimoms auginti vaikus, siekti karjeros, kurti savo veiklas, plėsti vaikų priežiūros ir pagalbos tėvams, auginantiems vaikus, formų įvairovę bei suteikti tėvams galimybę derinti darbą, karjerą ir, žinoma, vaikų auginimą.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. XIVP-845: https://www.lrs.lt/pls/inter/dokpaieska.rezult_l?p_nr=XIVP-845*&p_nuo=&p_iki=&p_org=&p_drus=&p_kalb_id=1&p_title=&p_text=&p_pub=&p_met=&p_lnr=&p_denr=&p_es=0&p_tid=&p_tkid=&p_t=0&p_tr1=2&p_tr2=2&p_gal=&p_rus=

Source URL: https://ebus.lt/didesnes-valstybes-institucijos-privales-irengti-vaiku-kambarius/