Dviračių vežimo Kauno viešuoju transportu tvarka

by Lina | 16 rugpjūčio, 2019 3:56 am

Atsižvelgdami į pastaruoju metu iš keleivių gaunamas užklausas dėl dviračių vežimo viešajame transporte, pateikiame pagrindinę informaciją, reikalingą visiems, ketinantiems dviračius vežtis viešuoju transportu.

 

Pagal Kauno miesto savivaldybės Keleivių vežimo ir bagažo vežimo vietinio susisiekimo autobusais, troleibusais ir maršrutiniais taksi Kauno mieste taisyklių 53 punktą „Keleivinėmis transporto priemonėmis leidžiama vežti dviračius, jei transporto priemonėje yra tam specialiai įrengta vieta ir transporto priemonė pažymėta atitinkamu ženklu, arba vežamas sulankstomas dviratis specialiame dėkle. Jei transporto priemonėje yra įrengta vieta dviračiams vežti, keleivis turi pritvirtinti joje dviratį. Jei dviračio tvirtinimo vieta įrengta transporto priemonės salono viduje esančioje aikštelėje, dviratį leidžiama vežti, jei dviračio tvirtinimo vieta ir vieta, skirta neįgaliesiems asmenims su vežimėliais, yra neužimtos. Dviratį vežantis keleivis atsako už saugų dviračio pritvirtinimą ir dėl dviračio vežimo kylančios grėsmės saugumui kitiems važiuojantiems keleiviams.“

Remiantis nurodytomis taisyklėmis svarbu atkreipti dėmesį:

1.Kiek dviračių vienu metu gali važiuoti viešuoju transportu ?

Transporto priemonėje gali būti vežamas tik 1 dviratis

  1. Kada galima vežtis dviratį ?

Jeigu transporto priemonė yra pažymėta atitinkamu ženklu (šiuo metu žymima specialiu LIKE BIKE ženklu).

Specialiuoju ženklu žymimos vidurinės durys.

Dviratį keleiviui leidžiama vežti, jeigu dviračio tvirtinimo vieta ir vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais ar vaikiškam vežimėliui, yra neužimta. Taisyklės numato, kad keleivis su dviračiu turi įlipti paskutinis.

Dviratį galima vežti tik tada, kai yra vietos, kuomet transporto priemonė nėra sausakimša

Kaip žinoti kada atvyks transporto priemonė, kuria bus galima vežti dviratį?

Šiuo metu keleiviai turi galimybę keliauti net 150 autobusų ir troleibusų, pažymėtų specialiais LIKE BIKE lipdukais. Šiose transporto priemonėse dviračių vežimui pritaikytos tvirtinimo gumos, kuriomis galima saugiai pritvirtinti dviratį.

Keleiviams informacija apie LIKE BIKE lipdukais pažymėtas transporto priemones nėra skelbiama dėl to, kad maršrutams parenkamos transporto priemonės nuolat keičiasi. Dėl neprognozuojamų transporto priemonių gedimų, atitinkamą laikotarpį atliekamų privalomųjų techninių apžiūrų ir nuolat vykdomos keleivių srauto stebėsenos, transporto priemonės prie maršrutų primigtinai nėra priskiriamos.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

 

Source URL: https://ebus.lt/dviraciu-vezimo-kauno-viesuoju-transportu-tvarka/