Efektyvi įranga greičio mėgėjams tramdyti

rugpjūčio 04 04:01 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

is-polic-300x223Efektyvios ir šiuolaikiškos technikos, įdiegtos Lietuvos kelių policijos tarnybos patruliniuose automobiliuose, nauda ir galimybės eilinį kartą pasitvirtino – sustabdytas 30 kartų per metus greitį viršijęs vairuotojas iš Rusijos.

 

 

 

Rugpjūčio 2 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai viešai patruliavo „kruvinuoju“ pramintame kelyje „Via Baltica“, policijos automobiliu, kuriame įrengta ypatinga sistema, realiu laiku nuskaitanti automobilių valstybinių numerių ženklus, akimirksniu tikrinanti užfiksuotus pažeidimus,  automobilio techninės apžiūros ir draudimo dokumentų galiojimą bei greičio viršijimo atvejus, užfiksuotus stacionariais greičio matuokliais (trumpai vadinama ANPR – automatic number plate recognition, įranga).

Pareigūnų naudojama įranga suveikė, kai policijos automobilis prasilenkė su keleiviniu mikroautobusu „Mercedes Benz Sprinter“, Rusijos Kaliningrado srities valstybiniais numerio ženklais. Sustabdytą automobilį nuodugniai patikrinę pareigūnai nustebo – pagal duomenų bazių informaciją, per metus kelyje „Via Baltica“  šis automobiliais stacionariais greičio matuokliais užfiksuotas net 30 kartų viršijęs leistiną greitį!

Keleivius pervežančio autobusiuko vairuotojas, 29 metų vyras, paaiškino, kad užsiima žmonių pervežimo verslu – iš Kaliningrado srities į Vilniaus Gariūnų turgavietę vežioja žmones apsipirkti. Į tai, kad tokiame pavojingame kelyje greitį viršijo net 30 kartu ir rizikavo daugelio žmonių gyvybėmis, vyras reagavo ramiai. Vairuotoją nustebino tik tai, kad pareigūnai užfiksavo šiuos greičio viršijimo atvejus, ir juos sugebėjo identifikuoti turima įranga, pažeidėjas net nenumanė, kad gali būti „pagautas“, nes vairavo ne Lietuvoje registruotą automobilį.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai dėl visų galiojančių pažeidimų vairavusiam kaliningradiečiui surašė dešimtis administracinių teisės pažeidimų protokolų. Visais atvejais greitis buvo viršytas nuo 20 iki 40 km/val, už tai nenumatytas teisės vairuoti atėmimas,  tačiau 30 kartų greitį viršijusiam vyrui skirta 300 eurų piniginė baudą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba tiria visus leistino greičio viršijimo atvejus, nepriklausomai nuo to, kokioje šalyje užregistruotas automobilis. Šiais metais apie pusė tūkstančio užsieniečių buvo patraukti administracinėn atsakomybėn dėl leistino greičio viršijimo daugiau kai 20 km/val, aštuoniais atvejais pažeidėjams buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones.

 

Lietuvos kelių policijos tarrnybos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka