Eksperimentas Kaune – geltonu „koriu“ pažymėta probleminė sankryža

gegužės 04 03:35 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

apie-kaunKaraliaus Mindaugo prospekto ir Birštono gatvės sankryža nuo šio antradienio vairuotojus pasitiko naujove. Specialistų teigimu, geltonomis linijomis sužymėta sankirta taps pralaidesnė. Artimiausiu metu vadinamaisiais koriais planuojama pažymėti dar dvi problemines sankryžas – įvažiavimą iš Jonavos gatvės į Pilies žiedą bei Šv. Gertrūdos ir Šauklių gatvių sankirtą.

„Sekame geru kituose miestuose pasiteisinusiu pavydžiu. Aišku, vairuotojams priprasti prie šios eismo tvarkos reikės šiek tiek laiko. Eksperimento tvarka paleidžiame šią naują ženklinimo priemonę. Reikės vairuotojus pratinti ir pažiūrėti, kaip tai veikia. Mieste yra daugiau vietų, kur ateityje bus galima naudoti šį ženklinimo būdą, jei jis pasiteisins“, – pabrėžė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

„Pasirinkome tris sankryžas, kuriose geltonu koriu bus paženklinta zona, kurioje negalima sustoti, įvažiuoti į sankryžą neįsitikinus, kad pavyks ją įveikti neįstrigus ir neužtvėrus kelio transportui, judančiam kita kryptimi“, – aiškino  Kauno miesto tarybos narys, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis.

 

Kauno miesto savivaldybės informacija