Ekspertų taryba pritaria planams stabdyti galimybių paso taikymą

vasario 01 05:07 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vyriausybės sudaryta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba (NEPT) šiandien, sausio 31 d., aptarė galimybių paso poveikį  pandemijos valdymui, jo taikymo perspektyvas.

„Sprendimai dėl galimybių paso taikymo kiekviename pandemijos etape buvo grįsti duomenimis, žiniomis apie virusą. Pernai gegužę galimybių pasas buvo įvestas kaip masinio saugojimo pandemijos valdymo priemonė, skirta apsaugoti žmones nuo užsikrėtimo ir kartu atverti ekonomiką. 2021 rudenį, atsiradus delta atmainai, galimybių pasas buvo taikomas kaip srautų valdymo priemonė, apsaugojo ligonines nuo „perkaitimo“, o mus visus – nuo dar vieno karantino. Ekspertų tarybos nariai pritaria galimybių paso sustabdymui, galutinis sprendimas bus priimtas Vyriausybės posėdyje“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Mokslininkų pateikti duomenys rodo, kad dėl omikron atmainos plitumo, galimybių paso kaip epidemiologinės kontrolės priemonės funkcija yra reikšmingai sumažėjusi ir vis didesnę svarbą įgyja asmeninės apsaugos priemonės – vakcinacija, respiratorių dėvėjimas, kontaktų mažinimas.

„Ligoninių užimtumo duomenys rodo, kad tarp hospitalizuotų asmenų 70 proc.  yra nevakcinuoti, o 80 proc. visų pacientų sudaro 50 ir vyresnio amžiaus žmonės Lietuvos gyventojai. Tad vakcinacija ir kuo didesnė visuomenės imunizacija išlieka viena svarbiausių ir patikimiausių kovos su pandemija priemonių“, – pabrėžė Vyriausybės kanclerė.

Ekspertų tarybos posėdyje taip pat buvo pristatytas tyrimas apžvelgiantis Lietuvos gyventojų psichologinę sveikatą pandemijos laikotarpiu.

LR Vyriausybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka