Elektriniai autobusai Vokietijoje turi savo garsą: pristatytas akustinis standartas

by Lina | 20 gegužės, 2022 4:12 am

VDV (Der Verband Deutscher Verkehrsunternehmen) Berlyne pristatė akustinės pramonės standartą. Jis atrinktas po  2021 m. pabaigoje skelbto konkurso studentams. Nugalėtoju tapo Lukas Esseris iš Berlyno menų universiteto.

Kaip žinia, elektriniai autobusai važiuoja praktiškai be garso. Ypač daug problemų tai kelia regos sutrikimų turintiems asmenims – elektriniai autobusai važiuoja per tyliai, kad juos galima būtų pastebėti. „Nors gamintojai siūlo pirmuosius transporto priemonių garso generatorius – AVAS – elektromobiliams, VDV, sektorius ir pramonė žengia aktyvų žingsnį nustatydami akustinės pramonės standartą. Mums buvo svarbu įtraukti kuo daugiau interesų grupių, tokių kaip keleiviai, transporto, silpnaregių ir aplinkosaugos asociacijos bei federalinės ir valstijų transporto ministerijos. Jie ne tik apibrėžė būsimo standarto dizaino idėjas, bet ir išrinko laimėjusią idėją“, – sako VDV viceprezidentas Werneris Overkampas.

L. Esserio pasiūlyta idėja bus plėtojama. FOAM universiteto profesoriaus Sebastiano Waschulewskio teigimu, elektriniai autobusai iki šiol neturėjo standartinio garso.: „ Siekdami sukurti pramonei būdingą, saugų eismą ir malonų garsą. Kartu su pramonės asociacija VDV išanalizavome inžinerijos projekto interesus ir reikalavimus, siekdami sukurti naują garsą ir galiausiai jį standartizuoti. Laimėjęs garsas atspindi numatytą elektrinio autobuso akustinį identitetą, kuriam būdingas unikalumas, draugiškumas aplinkai ir modernumas”.

Rudi Kuchta, VDV forumo atstovas ir „MAN Truck & Bus” vyresnysis viceprezidentas, sako: „Tai yra mūsų miesto sveikata, saugumas ir šiuolaikinė vairavimo patirtis. Darbas iš tikrųjų prasideda dabar: be akustinio koregavimo, reikia išbandyti ir sureguliuoti automobilių techninę įrangą. Gamintojai turės spręsti, kaip optimaliai panaudoti garsą kasdieniame gyvenime, priklausomai nuo vietos, regiono, greičio ir veikimo situacijos. Darome viską, kad galėtume pristatyti naująjį elektrinio autobuso garsą VDV elektrinių autobusų konferencijoje ir Elekbu mugėje 2022 m. liepos 12 ir 13 dienomis Berlyne”.

Štai tokį garsą turėtų skleisti elektriniai autobusai:

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/05/e-bus-sound-30sekunden.mp3: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/05/e-bus-sound-30sekunden.mp3

Source URL: https://ebus.lt/elektriniai-autobusai-vokietijoje-turi-savo-garsa-pristatytas-akustinis-standartas/