ES ieško susitarimo su Lotynų Amerikos šalimis: elektriniai autobusai mainais į ličio atsargas

by Lina | 19 liepos, 2023 3:45 am

Europos Komisijos pareigūnai rengs planą tiekti elektrinius autobusus Lotynų Amerikos šalims mainais už prieigą prie ličio atsargų. Šią naujieną praneša „Bloomberg“, kurioje cituojami „žmonės, susipažinę su planu“.

Šis planas būtų platesnės ES strategijos „Global Gateway“ – 300 milijonų eurų iniciatyvos, kurios tikslas – skatinti pažangias, švarias ir saugias jungtis skaitmeniniuose, energetikos ir transporto sektoriuose, dalis.

ES Komisijos planas dėl elektrinių autobusų Lotynų Amerikoje

Lotynų Amerikos elektrinių autobusų rinka nuolat plečiasi. Kad atitiktų ambicingus tikslus dėl klimato kaitos, Brazilijos San Paulo viešojo transporto operatoriai iki 2024 m. pabaigos turės įsigyti apie 2600 elektrinių autobusų. Čilės Santjago mieste daugiausia „Yutong“, BYD, „Foton“ autobusų už Kinijos ribų.

ES gamintojai jau pristatė savo planus Lotynų Amerikai.  „Scania“ pristato elektrinio autobuso modelį Meksikos rinkai, Brazilijos įmonė „Eletra“ investuoja į gamyklą, gaminančią 1 800 elektrinių autobusų per metus, o „Mercedes-Benz“ paskelbė užsakymus savo elektrinių autobusų važiuoklei Brazilijoje. „Iveco Bus“ taip pat turi planų Lotynų Amerikai, pradedant nuo „eDaily“. „Volvo“ ką tik pristatė vietoje pagamintą elektrinį autobusą.

Dabar, kaip rašo „Bloomberg“, „27 valstybių blokas planuoja investuoti apie 10 milijardų eurų į projektus visoje Lotynų Amerikoje ir Karibų jūros regione. Prisidėti ketina ir kitos valstybės bei privatus sektorius.  Ambicingi ES Žaliojo kurso tikslai priklauso nuo iškasenų, tokių kaip litis, kurio paklausa, kaip prognozuojama, iki 2030 m. padidės 12 kartų, o iki 2050 m. – 20 kartų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/es-iesko-susitarimo-su-lotynu-amerikos-salimis-elektriniai-autobusai-mainais-i-licio-atsargas/