Europos judumo savaitę – nemokamas viešasis transportas daugelyje miestų ir rajonų

rugsėjo 16 04:17 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Prasidėjo Europos judumo savaitė – tradicinė tarptautinė miestų kampanija, kuria siekiama skatinti diegti ir populiarinti „žaliąsiasׅ“ transporto priemones, kviesti gyventojus jomis naudotis ir atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

 

 

Šiai kampanijai skirti renginiai, kaip ir kasmet, prasideda rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Visi rugsėjo 22-ąją raginami bent dienai pamiršti savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai draugišką susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku, riedučiais, viešuoju transportu ar pan.

Vakar dienos 11 val. duomenimis, dalyvauti Europos judumo savaitės kampanijoje įsiregistravo 48 Lietuvos savivaldybės, o dešimtyje iš jų Dienos be automobilio proga miestų gyventojai ir svečiai viešuoju transportu visą dieną galės važiuoti nemokamai: rugsėjo 19-20 d. – Tauragės r., rugsėjo 22 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Druskininkuose, Palangoje, taip pat Joniškio, Kaišiadorių ir Utenos r.

Nuo rugsėjo 16 d. visą savaitę Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos apsaugos departamentas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose vykdys teršalų kiekio automobilių išmetamosiose dujose matavimo akciją. Bus stabdomi automobiliai ir atliekami kontroliniai anglies monoksido kiekio išmetamosiose dujose matavimai transporto priemonėse su benzininiais varikliais ir išmetamųjų dujų dūmingumo matavimai transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais.

Rugsėjo 22-ąją, baigiamąją Europos judumo savaitės dieną, Aplinkos ministerijoje bus surengta diskusija „Klimatui neutralus transportas: svajonė ar realybė?“. Jos metu numatyta aptarti transporto sektoriaus taršos iššūkius, „Lietuvos geležinkeliai“ supažindins su darnaus transporto planais ir perspektyvomis, o aplinkosaugininkai ir visuomenės, verslo bei institucijų atstovai diskutuos, kokiu transportu naudosimės jau netolimoje ateityje. Diskusiją tiesiogiai transliuoti numatoma  „Delfi“ portale.

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet rinks pačius judriausius šalyje. Ministerijos prizais bus apdovanota judriausia savivaldybė, valstybės institucija, mokymo įstaiga, ikimokyklinio ugdymo įstaiga, įmonė ir judriausi gyventojai – dviratininkas ir pėstysis.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka