„Finnjet” – limuzinas už milijoną dolerių

by admin | birželio 2, 2013 5:42 am

Antti Rako išvyko iš Suomijos į Floridą 1984-aisiais. Šiuo metu jam – 72-eji. Pastaruosius dešimt metų jis triūsė prie savo svajonės – limuzino, pagaminto iš įvairių nebereikalingų automobilių detalių.

Savo automobilį A. Rako pasigamino nuo nulio, sujungęs du „Mercedes-Benz“ furgonus, taip pat „pridūręs“ keletą detalių nuo „Chrysler Imperial“ bei gausybės kitų automobilių. Savo transporto priemonę autorius pavadino „Finnjet“ – sąsajų veikiausiai derėtų ieškoti su jo tėvyne Suomija.

Automobilio ilgis – 29 metrai, jis – aštuonių ratų, sveria 3,4 tonos. Nors „Finnijet“ iš pirmo žvilgsnio atrodo keistokai, tačiau jo dizainas – skoningas. Transporto priemonės išorėje – 86 žibintai, 36 veidrodžiai. Limuzine sumontuoti du reaktyviniai varikliai su išmetimo vamzdžiais. Salone – dešimt sėdimų vietų.

Be to, transporto priemonės viduje – televizorius, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, keletas kondicionierių ir net… veikianti sauna.

Nepaisant neįprastos „Finnijet“ išvaizdos bei griozdiškumo, transporto priemonė gana ekonomiška.

Limuzinas demonstruotas įvairiose automobilių parodose. Tačiau kadangi konstruktorius ir savininkas sulaukė solidaus amžiaus, savo „kūdikį“ jis nusprendė parduoti. Kaina – 950 tūkst. dolerių.

eBus.lt

Source URL: https://ebus.lt/finnjet-limuzinas-u-milijon-doleri/