Garsi JAV elektrinių autobusų gamintoja paskelbė apie bankrotą

by Lina | 16 rugpjūčio, 2023 4:28 am

„Reuters“ pranešė, kad elektrinių autobusų ir baterijų įmonė „Proterra“ pateikė prašymą dėl bankroto apsaugos, nes problemos su tiekimo grandinėmis ir lėtai didėjanti  paklausa ir toliau kelia grėsmę transporto įmonėms.  

2021 m. sausio mėn. „Proterra“ buvo įvertinta 1,6 milijardo JAV dolerių, tačiau dabar „Proterra“ turtas ir įsipareigojimai yra nuo 500 iki 1 milijardo dolerių, o rinkos vertė – 362 milijonai dolerių.

„Mes susidūrėme su įvairiais rinkos ir makroekonominiais svyravimais, kurie turėjo įtakos mūsų gebėjimui efektyviai plėsti gamybos mastus“, – sako „Proterra“ generalinis direktorius Garethas Joyce’as.

„Proterra“ gamina elektrinius autobusus ir baterijų paketus. Bendrovė ketina tęsti savo veiklą įprastomis verslo sąlygomis, taip pat ketina pateikti įprastus ieškinius bankroto teismui, kad būtų panaudotas turimas kapitalas veiklai finansuoti.

Šis pranešimas buvo paskelbtas po naujienų, kad „Proterra“ šių metų pradžioje planavo mažinti darbo vietas, be to, siekdama sumažinti išlaidas, sujungė elektrinių autobusų ir baterijų gamybą Pietų Karolinoje.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/garsi-jav-elektriniu-autobusu-gamintoja-paskelbe-apie-bankrota/