„Google“ moko bepiločius automobilius vengti autobusų

by Lina | 26 kovo, 2016 5:34 am

apie-bepil[1]Internete pasirodė informacija apie „Google“ patentuotą autobusų atpažinimo sistemą, skirtą bepiločiams automobiliams.

 

 

 

 

Ironiška, tačiau patentas gautas kovo pradžioje, o vasario viduryje be vairuotojo važiuojantis „Google“ automobilis atsitrenkė į miesto autobusą. Incidentas sulaukė daug dėmesio žiniasklaidoje, kadangi tai buvo pirmoji avarija, į kurią dėl savo kaltės pakliuvo „Google“ automobilis.

Beje, gautas patentas neturi tiesioginio ryšio su šia avarija – paraišką kompanija pateikė dar 2014-ųjų kovą. Be to, joje daugiausia kalbama apie mokyklinius autobusus. Kompiuteris privalo išmokti juos atpažinti pagal gabaritus, geltoną spalvą ir kt.

Atpažinęs tokią transporto priemonę, „Google“ automobilis turi važiuoti atsargiau, sustoti, jei autobusas sustoja išleisti mokinių. Be to, elektronika turi būti pasirengusi atpažinti padidėjusį pėsčiųjų kiekį iš arti.

Priminsime, jog šių metų vasario 14-ąją viename iš Kalifornijos miestų „Google“ automobilis, kuriame sėdėjo vairuotojas, pabandė persirikiuoti į kairę ir atsidūrė „kišenėje“. Automobilio automatinė valdymo sistema nusprendė, kad autobusas užleis „Google“ automobiliui kelią, tačiau tas toliau važiavo 25 km/val. greičiu, ir bepilotis „Lexus RX“ įsirėžė jam į šoną.

Kaip atrodė bepiločio automobilio susidūrimas su autobusu, galite pasižiūrėti čia:

https://youtu.be/I9T6LkNm-5w[2]

 

eBus.lt

Nuotrauka – iš youtu.be

 

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/03/apie-bepil.jpg
  2. https://youtu.be/I9T6LkNm-5w: https://youtu.be/I9T6LkNm-5w

Source URL: https://ebus.lt/google-moko-bepilocius-automobilius-vengti-autobusu/