Į Kauno gatves išvažiavo nauji autobusai

by Lina | 3 rugsėjo, 2019 4:38 am

Pagrindiniu miesto viešojo transporto vežėju tapusi UAB „Kauno autobusai“ tęsia ambicingus transporto parko atnaujinimo darbus. Nuo šiandien kauniečius pradeda vežti  raudoni, naujieji mažos talpos autobusai.

 

 

30-imt naujo modelio, mažos talpos „Mercedes-Benz” autobusų bus dar saugesni ir komfortiškesni: juose veiks dvi vaizdo kameros (išorėje ir viduje) bei efektyvi salono kondicionavimo ir šildymo sistema. Kauno viešąjį transportą išskiriančiuose, raudonos spalvos autobusuose yra 16 sėdimų ir 6 stovimos vietos, viena vieta neįgaliajam, keleivių patogumui įrengtos 3 USB jungtys. Erdvesnėje, naujo dizaino transporto priemonėje, patogiau turėtų jaustis ir vairuotojai, kuriems nuo šiol vežti keleivius bus dar patogiau ir lengviau dėl atnaujintų transporto priemonės valdymo įrengimų.

Šiuo metu Kauno mieste keleivius jau veža 20-imt mažos talpos autobusų. Per rugsėjo mėnesį parką papildžius 30-čiai autobusų, tokių transporto priemonių važinės jau pusšimtis. Planuojama, kad naujos transporto priemonės važiuos jau įprastais 19,33,44,54,65,66,67,68, o ateityje ir 27,49,61 maršrutais.

Už 2,8 mln.  iš UAB „Silberauto“  įmonė įsigijo  30 naujų transporto priemonių, mokymus reikalingus autobusų eksploatavimui, įrangą reikalingą autobusų diagnostikai ir remontui bei techninio aptarnavimo ir priežiūros darbus autobusų garantiniu laikotarpiu (per 24 mėnesių laikotarpį nuo autobuso perdavimo dienos arba kol autobusas nuvažiuos 160 000 km, atsižvelgiant į tai, kas įvyks greičiau) bei jiems atlikti reikalingas eksploatacines medžiagas ir atsargines dalis.

Siekiant užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei išlaikyti maršruto reguliarumą, naujieji mažos talpos autobusai keleivius įlaipins ir išlaipins tik stotelėse.  Rinkdamiesi šiai dienai įprastą galimybę per 30 min. nuo kelionės pradžios persėsti į kitą transporto priemonę, keleiviai į visas viešajam transportui priklausančias transporto priemones (troleibusus, didelės ir mažos talpos autobusus) per 30 min. galės persėsti nemokamai. Viešojo transporto tinkle likus vieningai bilietų rūšių ir kainų sistemai, visame viešajame transporte bus taikoma dabar veikianti lengvatų sistema.

Nuo Liepos 1 d. Kaune nebelikus maršrutiniams taksi, UAB „Kauno autobusai“ atsižvelgdami į  padidėjusias paslaugų apimtis aktyviai ieškojo sprendimo, kad keleiviams būtų užtikrinamas paslaugų ne pertraukiamumas. Išplėtę maršrutų tinklą, įtvirtindami mieste vieningą bilietų žymėjimo sistemą, įmonė įsigijo naujų, patogių transporto priemonių. Iki metų pabaigos į miesto gatves išriedės 85 naujieji troleibusai, o ateityje planuojama, kad  autobusų parkas pasipildys net 100-tu hibrinių autobusų. Prieš mėnesį bendrovė paskelbė 100 hibridinių autobusų pirkimo konkursą.

Viešųjų ryšių specialistė Patricija Elžbieta Zarankaitė

Endnotes:
  1. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2019/09/apie-kaun-mikr1.jpg
  2. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2019/09/apie-kaun-mikr.jpg

Source URL: https://ebus.lt/i-kauno-gatves-isvaziavo-nauji-autobusai/