Į Kėdainių miesto gatves išrieda du elektriniai autobusai

by Lina | 16 gruodžio, 2023 7:15 am

Nuo gruodžio 18 dienos, į Kėdainių gatves išriedės prieš porą dienų mūsų miestą pasiekę naujieji elektra varomi autobusai.

Vieni pirmųjų juos išbandė ir įvertino Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis ir savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas. Pasak jų, autobusai, ne tik tausos aplinką, bet yra saugūs, patogūs ir puikiai tarnaus kraštiečių pavežėjimui.

Nauji autobusai bus ne tik saugūs ir tausojantys aplinką, tačiau ir gana erdvūs, su stovimomis vietomis, juose tilps apie 50 keleivių. Jie yra pritaikyti ne tik žmonėms su negalia, tačiau ir mamos su vaikų vežimėliais.

2021 m. birželio mėn. buvo paskelbtas kvietimas teikti paraiškas APVIS sistemoje pagal Klimato kaitos programos lėšų naudojimo sąmatą detalizuojančią transporto priemonių parko atnaujinimas  ir (ar) plėtra, skatinant naudoti elektra, biometanu, suskystintomis gamtinėmis dujomis varomas transporto priemones. Paraiškos pagal kvietimą buvo priimamos 2021 m. rugpjūčio 9 d.

Pagal kvietimą galimi pareiškėjai – savivaldybių teritorijoje viešojo transporto (keleivių vežimo) veiklą vykdantys juridiniai asmenys, kurių veikla kontroliuojama (valdoma) valstybės ar savivaldybės pagal pasirašytas paslaugų teikimo sutartis. Taip pat buvo keliami reikalavimai pareiškėjų finansiniam pajėgumui – pareiškėjas turėjo neturėti įsiskolinimų valstybės ar savivaldybės biudžetams, socialinio draudimo fondui, taip pat pareiškėjo praėjusių metų veiklos finansinis rezultatas turėjo būti teigiamas.

UAB „Kėdbusas“ atitiko visus kvietime nurodytus reikalavimus, pateikė paraišką, kuri buvo įvertinta teigiamai ir buvo skirtas finansavimas dviejų elektra varomų žemagrindžių miesto tipo autobusų įsigijimui.

Bendrovė 2023 m. balandžio 13 d. pasirašė dviejų elektra varomų autobusų pirkimo sutartis su tarptautinio atviro konkurso laimėtoju UAB „BUSNEX“. Nors, pagal sutartį autobusų pristatymo terminas yra 12 mėnesių, naujieji autobusai  pristatyti  2023 m. gruodžio 11 dieną.

2-jų autobusų KING LONG markės kaina – 701,6 tūkst. Eur. LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra turėtų skirti 347,9 tūkst. Eur tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Kita dalis – 353,7 tūkst. Eur bendrovės lėšos.

Naujieji elektra varomi miesto autobusai prisidės prie švaresnės Kėdainių miesto aplinkos kūrimo, sumažins aplinkos triukšmo taršą, kadangi elektra varomi autobusai yra ženkliai tylesni už dabar eksploatuojamus dyzelinius.

Uždaroji akcinė bendrovė „Kėdbusa“  nuolat ieško galimybių kaip atnaujinti autobusų parką, kad kelionės Kėdainių rajono gyventojams būtų kiek galima patogesnės, pigesnės ir tvaresnės.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka 

Source URL: https://ebus.lt/i-kedainiu-miesto-gatves-isrieda-du-elektriniai-autobusai/