Informacija apie visas elektromobilių įkrovimo stoteles – vienoje informacinėje sistemoje

by Lina | 25 birželio, 2021 4:05 am

Lietuvos automobilių kelių direkcija nuo liepos 1 d. pradės registruoti viešuosius elektromobilių prieigų operatorius ir jų valdomas elektromobilių įkrovimo prieigas. Palaipsniui ši informacija bus skelbiama Kelių direkcijos internetinėje svetainėje www.eismoinfo.lt ir mobiliojoje aplikacijoje.

Iki 2022 m. sausio 1 d. planuojama surinkti duomenis ir sukurti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų operatorių ir jų valdomų prieigų registravimo sistemą, kurioje bus teikiama informacija apie visoje Lietuvoje įrengtas įkrovimo prieigas.

Nuo kitų metų sausio pilnai pradėsiančioje veikti informacinėje sistemoje vartotojai ras informaciją apie įkrovimo prieigos tikslų adresą, darbo valandas, būklę, galės sužinoti, ar prieiga veikia, ar yra užimta tuo laiku, kada nori pasinaudoti vartotojas. Informacinėje sistemoje taip pat bus pateikta informacija apie įkrovimo galimybes, t. y. kokia įkrovimo galia ir kokie įkrovimo standartai, kokie yra įkrovimo prieigos jungčių tipai. Sistemoje taip pat bus galima sužinoti atsiskaitymo už paslaugas būdus bei įkrovimo paslaugos kainą vartotojui.

Kelių direkcija minėtą informacinę sistemą kurs vykdydama projektą „ID ir alternatyvių degalų duomenų surinkimas (angl. ID and Data Collection for Sustanainable Fuels in Europe)“.

Vykdant šį projektą, bus sukurtas elektrinio transporto infrastruktūrai suteikiamų ID kodų – bendrų visoje Europoje – registras. Kiekvienam esamam elektromobilių prieigos operatoriui, pateikus duomenis apie jų valdomas elektromobilių įkrovimo prieigas, bus suteikiami unikalūs ID kodai. Planuojantys tokias paslaugas teikti ateityje, turės įsiregistruoti į sistemą, jų prieigoms taip pat bus suteikiami unikalūs ID kodai. Šiais duomenimis galės naudotis ir kitų Europos šalių vartotojai.

Parengta pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos informaciją

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/informacija-apie-visas-elektromobiliu-ikrovimo-stoteles-vienoje-informacineje-sistemoje/