Instaliacija „Autobusas ant stogo“ – Honkonge

balandžio 09 03:59 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Honkonge, ant viešbučio „Peninsula“ stogo, įsitaisė radonai baltai mėlynas autobusas. Jis įkurdintas septintajame aukšte. Senovinis autobusas, balansuojantis ant stogo krašto, yra tikro autobuso dydžio ir, atrodo, gali nukristi ant lankytojų bet kuriuo momentu.

Šis jau legenda spėjęs tapti autobusas sukelia nevienodą žmonių reakciją. Instaliacija priverčia susimąstyti apie tai, kad mums dažnai tenka rinktis. Gyvenime visada yra momentų, kada tenka priimti nestandartinius sprendimus, o saugumas dažnai būna persipynęs su rizika.

Idėjos autorius – Didžiosios Britanijos dizaineris ir architektas Richard‘as Wilson‘as savo darbą pavadino: „Minutėlę, vaikinai, man gimė puiki idėja…“. Šis pavadinimas paimtas iš itališko kino filmo „Itališkas apiplėšimas“. Tiksliau, tai – paskutiniai žodžiai, kuriuos ištaria pagrindinis herojus, esantis autobuse, balansuojančiame ant prarajos krašto kalnuose. Herojus turi pasirinkimą: pasiimti auksą, gulintį ties galinėmis durimis ir nukristi į prarają, arba iššokti iš autobuso ir likti gyvas.

Britanijos dizainerio darbas buvo įkurdintas Didžiojoje Britanijoje ant paviljono „De La Warr“ stogo Rytų Sasekse prieš trejus metus. Instaliaciją pamatė daugiau nei 25 tūkst. lankytojų iš viso pasaulio. Autobuso, nudažyto valstybinės Didžiosios Britanijos vėliavos spalvomis, nuotraukos pasirodė visose Didžiosios Britanijos žiniasklaidos priemonėse.

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.