„Irizar“ pristatė suskystintomis gamtinėmis dujomis (LNG) varomą tarpmiesčio vežimams skirtą autobusą

by Lina | 22 rugsėjo, 2021 4:40 am

Gamintojų teigimu, vieną kartą pripildytas dujų „Irizar i4“ galės nuvažiuoti daugiau nei 1000 kilometrų. Tai – universalus autobusas, tinkantis miestams, priemiesčio maršrutams ar mokinių pavėžėjimui į mokyklas.

Autobuse yra dvi cilindrinės kriogeninės (-162º C) talpos, išilgai išdėstytos abiejose autobuso centrinio bagažo skyriaus pusėse. Jos visai nepraleidžia vandens ir yra visiškai izoliuotos nuo keleivių zonos. Balionų talpa – 704 litrai, o visiškai pripildyti jie sveria 830 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gamintojų teigimu, LNG technologijos CO2 išmetimą į aplinką sumažina 25 proc., NOx – 85 proc., kietųjų dalelių taršą – 96 proc.

Be to, autobuso skleidžiamas triukšmas 50 proc. mažesnis nei dyzelinio. Pasak gamintojų, autobuso eksploatavimo išlaidos gali būti 30 proc. mažesnės, priklausomai nuo gamtinių dujų ir dyzelino sąnaudų skirtumo. Techninės priežiūros išlaidos išlieka panašios kaip dyzelinių autobusų.

Lyginant su suslėgtomis gamtinėmis dujomis, suskystintos gamtinės dujos užima mažiau vietos (600 kartų mažiau), jų energijos tankis yra 1,4 didesnis, o visa sistema sveria mažiau.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/irizar-pristate-suskystintomis-gamtinemis-dujomis-lng-varoma-tarpmiescio-vezimams-skirta-autobusa/