Iš Londono gatvių atšaukiami „Routemaster“ autobusai

balandžio 07 04:11 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-londonoBeveik 500 „New Routmaster“ autobusų, dėl gedimų vairo sistemose, buvo atšaukti iš Londono gatvių, praneša kanalas „BBC news“.

 

 

 

 

Iš viso Didžiosios Britanijos sostinės gatvėmis kursuoja 700 tokių autobusų, tačiau pažymėtina, kad problemos su jų eksploatacija pasitaiko jau ne pirmą kartą. Kiek anksčiau buvo užfiksuotas ne vienas hibridinės jėgainės gedimas, dėl kurio autobusai galėjo naudoti tik dyzelinį vidaus degimo variklį. Deja, vien dyzelinio variklio galios tokioms didelėms transporto priemonėms buvo mažoka, tad autobusų darbas strigo, kol galiausiai maždaug 200 modelių buvo pakeista elektros motoro maitinimo sistema.

Dabartinis gedimas, susijęs su hidraulinio vairo stiprintuvo elektros instaliacija, buvo užfiksuotas dar 2015 m. rugsėjį, tačiau kol buvo atliekamos standartinės procedūros, pagal kurias gamintojas „Wrightbus“ turėjo informuoti apie susidariusią situaciją atitinkamas tarnybas, potencialiai probleminių autobusų remontas kiek užsitęsė.

Tiesa, gamintojo atstovai suskubo patikinti, kad minėta problema neturėjo jokios įtakos keleivių saugumui, o visi remonto darbai buvo atliekami pagal garantiją ir mokesčių naudotojų pinigai nebuvo naudojami, visgi yra proga susimąstyti – ar tikrai dažnokai gendantys dviaukščiai autobusai yra gera, pavojaus aplinkiniams nekelianti investicija.

Parengta: Prim.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka