Jonavos Krašto muziejuje atidaryta Jono Butkevičiaus tapybos paroda

by Lina | 9 gegužės, 2017 4:41 am

Jonavos Krašto muziejuje gegužės 5 dieną atidaryta ilgamečio Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojo, keleivininkams puikiai žinomo mokslininko Jono Butkevičiaus paroda „Skambantys kontrastai”. 

Tai – jau ne pirma J. Butkevičiaus paveikslų paroda. Praėjusiais metais jo paveikslai eksponuoti Lietuvos technikos bibliotekoje. Paroda vadinosi „Skrydis”.

J. Butkevičiaus darbai – abstraktūs, pasižymintys ryškiomis spalvomis ir jų kontrastais. Pats autorius apie savo kūrybą kalba taip:

„Tapyba – kaip ir visa kūryba – tai pirmiausia yra iššūkis sau – ar įveiksi tuščią baltą drobę ir paliksi joje savo minties pėdsaką ar pasiduosi. Čia kaip kopimas į kalną – norint užkopti, turi įveikti visus sunkumus. Tad kūryba reikalauja didelio užsispyrimo ir kantrybės. Bet nieko nesukursi darydamas tai per jėgą, tad turi būti užsidegęs, bet kartu ir neįsitempęs, atsijungęs nuo visų kitų darbų ir rūpesčių.
Visuomet sunkiausia yra pradžia – kol sumąstai motyvą, paveikslo koncepciją. Norėdamas išreikšti pasirinktą vaizdinį, pirmiausia jį perleidžiu per savo mąstymo prizmę, jį abstrahuoju, numatau spalvinį sprendimą, o po to atsiduodu jausmui ir intuicijai, kurie tave veda, bei improvizuoju, stengdamasis suteikti paveikslui skambesį. Man paveikslas turi skambėti!
„Tapytojas prof. R. P. Vaitiekūnas yra pasakęs – „Spalva – tai atgaiva akims!“. Ir man tapyboje svarbiausia – spalvos, jų kontrastai ir sąskambiai. Tapau atviromis spalvomis, naudoju plačią jų paletę, naudoju reljefinius potėpius. Spalvų derinius priešpastatau gyvenimo kasdienybės rutinai, vyraujančiai įtampai pasaulyje. Juk spalvos turi magišką galią. Spalvos – tai ir žmogaus emocijos, mintys, net ir darbai. Ne veltui sakoma: „Žmogus gyvena spalvingą gyvenimą“. Savo paveiksluose ieškau santarvės tarp žmogaus ir gamtos, nes joje jaučiuosi geriausiai. Nevengiu ir grotesko. Paveikslų tematika išplaukia iš kelionių įspūdžių, kultūrinių klodų, gamtos. Abstraktus tapybos būdas leidžia išreikšti vyksmą, būseną, reiškinį, ekspresyvus būdas – išreikšti gamtą.
Mano moto: „Gyvenimas – nuostabi pasaulio pažinimo kelionė!“
Tad tebūna mums visiems ši kelionė spalvinga!“

Paroda Jonavoje veiks mėnesį.

 

eBus.lt

Parodos rengėjų nuotraukos 

Endnotes:
  1. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2017/05/apie-butk1.jpg
  2. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2017/05/apie-butk2.jpg
  3. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2017/05/apie-butk3.jpg
  4. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2017/05/apie-butk5.jpg
  5. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2017/05/apie-butk4.jpg

Source URL: https://ebus.lt/jonavos-krasto-muziejuje-atidaryta-jono-butkeviciaus-tapybos-paroda/