Ką daryti, kai važiuojant autobusu pykina?

by admin | 28 birželio, 2012 4:34 am

Atostogų sezonas jau prasidėjo, ir nemaža dalis tautiečių traukia ilsėtis į užsienį. Nors skristi lėktuvu – greičiau ir patogiau, kelionė autobusu taip pat turi savų privalumų: pakeliui gali pamatyti daugiau kraštų, pasigrožėti vaizdais pro autobuso langą.

Tačiau dalis žmonių sunkiai pakelia ilgesnę kelionę autobusu – nuo supimo juos pradeda pykinti. Ar tai turėtų tapti priežastimi atsisakyti kelionės? Ne, atsako specialistai, ir pateikia keletą patarimų, kaip išvengti nemalonaus pykinimo autobuse.

Pirmiausia, derėtų pavalgyti likus 1,5-2 valandoms iki kelionės. Maistas neturėtų būti riebus. Važiuojant galima valgyti kietas rūgščias daržoves ar gerti rūgščias sultis. Derėtų vengti gazuotų gėrimų, nes juose esantys burbuliukai dirgina skrandį ir gali sukelti vėmimo refleksą. Galima graužti nesaldžius džiūvėsėlius, čiulpti rūgščius ledinukus ar džiovintą citrusinių vaisių žievelę.

Kai kuriems padeda rauginti agurkėliai, juodasis nesaldus šokoladas ar kietas sūris. Viena iš geriausiai žinomų priemonių atsikratyti pykinimo – imbieras. Jis veikia ne prasčiau nei cheminiai preparatai nuo jūros ligos, tik jo poveikis šiek tiek silpnesnis, todėl kramtyti imbierą reikia kas 20-30 minučių.

Jei yra galimybė, geriausia važiuoti pusiau gulomis. Žvilgsnį geriau sukoncentruoti ties kokiu nors stabiliu objektu. Tinka ir šaltas kompresas ant galvos ar kaklo. Tačiau kojos turėtų būti laikomos šiltai – šalčio sukeltas drebulys gali sustiprinti supimo efektą.

Užplūdus nemaloniems pojūčiams, iš pradžių padeda rijimas arba žiovavimas. Bandykite giliai įkvėpti oro, ypač padeda pučiantis gaivus vėjelis.

Supykinus gali padėti ir malonūs kvapai – pasiimkite į kelionę mėgstamais kvepalais suvilgytą skarelę ar nosinaitę. Geriausiai padeda citrusų ar pelynų kvapai.

Jei pykinimas ypač stiprus, prieš kelionę derėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jie rekomenduos, kokie vaistai nuo pykinimo tinka geriausiai.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/k-daryti-kai-vaiuojant-autobusu-pykina/