Ką internete naršo autobusų keleiviai?

by Lina | sausio 9, 2019 5:08 am

Paklausus keleivių kuriam privalumui autobuse jie teikia didžiausią prioritetą, net 80% apklaustųjų teigia, jog nemokamam internetui. Kiek daugiausiai interneto duomenų buvo suvartota viename autobuse, ką internete kelionės metu dažniausiai veikia keleiviai, kaip keičiasi jų keliavimo įpročiai, pasakoja keleivių pervežimo įmonės „Kautra” atstovas Mindaugas Sakalauskas.

 

 

 

Naudojasi didžioji keleivių dalis

Pagal vežėjų atliktą apklausą net 90% apklaustųjų naudojasi nemokamu internetu kelionės metu. Vežėjai teigia, kad internetą tarpmiestiniuose autobusuose pradėjo keleiviams teikti nuo 2013 metų.

„Pradėjome teikti nemokamą internetą autobusuose norėdami išsiskirti nuo kitų vežėjų, suteikti papildomą naudą keleiviams. Dabar tarp vežėjų tai tapo bene standartu”, – teigė M. Sakalauskas.

Didžioji dalis apklaustų vartotojų keliaudami autobusu internetu naudojasi naršymui socialiniuose tinkluose (75%  apklaustųjų). Antrą ir trečią vietas užima naršymas portaluose (59%) ir muzikos klausymasis (57% apklaustųjų). Taip pat, kelionių autobusu metu, keleiviai internete žiūri filmus bei žaidžia internetinius žaidimus (15% apklaustųjų).

Įmonė savo keleiviams nemokamą internetą teikia 270 autobusų. Du trečdaliai autobusų turi įrangą skirtą 4G, trečdalis – 3G ryšiui. Pasak vežėjų daugiausiai viename autobuse per mėnesį buvo suvartota daugiau nei pusė terabaito interneto duomenų.

Prioritetą teikia autobusams, turintiems internetą

Keleiviai, pagal apklausos duomenis, kelionės metu internete dažniausiai naršo naudodami savo mobilųjį telefoną (net 96% apklaustųjų). Į antrą, trečią vietas nustumiant kompiuterį (21%) ir planšetę (11%).

„Telefonas tampa kiekvieno žmogaus neatskiriama gyvenimo dalimi. Taip ir kelionėse. Keliaudami autobusais keleiviai telefone gali net tik naršyti, bet ir pateikti bilietą vairuotojui jame. Jei anksčiau buvo bėda palikti autobuso bilietą namuose, tai dabar be abejo telefoną, ypač jauniesiems keleiviams”, – pasakojo vežėjų atstovas.

Anot vežėjų atliktos apklausos, net 62% apklaustųjų renkasi vežėją pagal tai, ar autobuse bus nemokamas internetas.

„Jau ne pirmus metus matome, jog keleiviui neužtenka tik kelionės nuo stoties iki stoties. Per daug metų jų įpročiai pasikeitė, keleiviai tapo reiklesni. Jei internetas jau tapo kaip ir norma autobuse, tai dabar atėjo nauja banga – elektros lizdai. Visi naudojasi išmaniaisiais telefonais, o juos normalu, kad ilgos kelionės metu reikia įkrauti. Neseniai paklausėme keleivių – ką rinktųsi jei būtų tik vienas privalumas autobuse – elektros lizdai ar nemokamas internetas. Bent kol kas 60% prieš 40% laimi nemokamas internetas”, – pasakojo „Kautros” atstovas.

Anot įmonės atstovo daugiausiai, apie 90%, interneto teikiamo keleiviams suvartojama tarpmiestiniuose autobusuose. Bet internetas taip pat prieinamas ir užsakomaisiais reisais po Baltijos šalis bei Skandinaviją keliaujantiems keleiviams.

Bendrovės „Kautra“ informacija ir nuotraukos

Endnotes:
  1. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2019/01/apie-int1.jpg
  2. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2019/01/apie-int.jpeg
  3. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2019/01/apie-int2.png
  4. [Image]: https://ebus.lt/wp-content/uploads/2019/01/apie-int3.jpg

Source URL: https://ebus.lt/ka-internete-narso-autobusu-keleiviai/