Kaip kinai eilinį kartą nukopijavo „Neoplan“

lapkričio 11 05:31 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Įdomybės Lankytojai

Neseniai Kinijos „AsiaStra“ pagamintas turistinis autobusas „Wertstar“ vietos rinkoje sulaukė apdovanojimo už „ypatingą dizainą ir puikų ekonomiškumą“. Vis dėlto transporto priemonės dizainas „ypatingumas“ besidomintiems keleivinėmis transporto priemonėmis kelia rimtų abejonių…

„Wertstar“ – triašis, 13,7 m ilgio, jame yra 57 sėdimos vietos bei vieta vairuotojui ir gidui. Variklis – 400 AG „Weichai“, pavarų dėžė – šešių pakopų. Autobusas gaminamas nuo 2016-ųjų, tačiau kol kas apie jį menkai buvo žinoma. Pažiūrėjus autobuso nuotraukas, net plika akimi galima pastebėti neįtikėtiną „Wertstar“ panašumą į „Neoplan Cityliner“.

Kaip rodo šis pavyzdys, „Neoplan“ autobusų dizainas kinus ypač domina. Be to, kad „Youngman“ ir „Beijing Huade“ gamina autobusus pagal MAN licenciją, dar dešimtys vietos gamintojų kopijuoja „Neoplan“ transporto priemones nelegaliai. Žinomas tik vienas atvejis, kai vokiečiai laimėjo teismą prieš kinus įrodę, jog jų gaminamas „Zonda“ – „Neoplan“ kopija. Beje, teismas vyko Kinijoje.

Daugiau apie istoriją su „Zonda“ galima pasiskaityti čia

Gamintojų ir Linos Jakubauskienės nuotraukos

  • 1-neop
  • 1-neop1
  • 1-neopl2