Kaip nuo sausio 17 d. sostinėje keisis viešojo transporto tvarkaraščiai?

sausio 17 05:14 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo sausio 17 d. Vilniuje keisis dalies viešojo transporto maršrutų tvarkaraščiai, taip pat bus didinama kai kurių maršrutų transporto priemonių talpa. Šiems pokyčiams įtakos turi tebesitęsianti epidemiologinė situacija bei vežėjų UAB „Vilniaus viešasis transportas“ ir UAB „Transrevis” vairuotojų sergamumas peršalimo ir koronaviruso ligomis. 

„Būdami atsakingi už Vilniaus viešojo transporto sistemos organizavimą darome viską, kas nuo mūsų priklauso, kad viešojo transporto keleiviai šiuo laikotarpiu patirtų kuo mažiau nepatogumų. Informuojame, kad Vilniuje gyventojų ir miesto svečių vežimo paslaugos viešuoju transportu, kaip ir iki šiol, yra užtikrinamos ir teikiamos”, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto organizavimo skyriaus vadovė Loreta Levulytė-Staškevičienė.

Lietuvoje smarkiai išaugęs sergamumas peršalimo ligomis, gripu, fiksuojama ir vis daugiau koronaviruso atvejų. Visa tai neaplenkė ir vairuotojų. Viešojo transporto eismo organizatoriai privalo atsižvelgti į šią situaciją ir todėl operatyviai perplanavo tvarkaraščius, kad keleiviai keliaudami viešuoju transportu turėtų kuo mažiau nesklandumų. Pakeitimams pasirinkti tie maršrutai, kurie turi daugiausiai alternatyvų bei mieste važiuoja dažniausiai. Atlikdami šiuos pakeitimus vertiname daug aspektų – maršrutų laikai derinami taip, kad keleiviams būtų patogu planuoti persėdimus, kad nebūtų pernelyg didelių tarpų tarp reisų.

Keleivių prašoma supratingumo, rekomenduojama planuoti savo keliones iš anksto, pagal galimybes rinktis alternatyvų maršrutą, taip pat atidžiai sekti informaciją apie viešojo transporto judėjimo pokyčius ir maršrutų eismo tvarkaraščių laikus

Su nuo sausio 17 d. besikeičiančiais tvarkaraščiais keleiviai jau nuo sausio 13 d. gali susipažinti www.judu.lt, m.Ticket ir Trafi mobiliosiose programėlėse.

Realius viešojo transporto atvykimo laikus galima stebėti viešojo transporto stotelėse esančiose švieslentėse, virtualioje švieslentėje https://bit.ly/VirtualiSvieslente

Keleiviams akcentuojama, jog šiuo metu viešojo transporto stotelėse esančiuose cilindruose tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų, jie nebus atnaujinti.

„Susisiekimo paslaugos“ stebi situaciją, operatyviai reaguoja: ir toliau kasdien bus analizuojami keleivių srautai, bendraujama su vežėjais dėl vairuotojų situacijos ir pagal poreikį bei esamą padėtį koreguojami ir pritaikomi tvarkaraščiai.

Kurių maršrutų tvarkaraščiai keisis nuo sausio 17 d.?

·         1G, 2G, 3G, 4G, 5G greitųjų autobusų maršrutų.

·         5, 10, 18, 20, 22, 24, 34, 46, 53, 61, 74, 88, 115 autobusų maršrutų.

·         2, 3, 4, 6, 9, 10, 16, 17, 19 troleibusų maršrutų.

·         100 ir 200 maršrutų autobusai nekursuos į/iš vakcinacijos centrą LITEXPO.

Atsižvelgus į gyventojų užklausas koreguojami ir 2, 8, 32 autobusų bei 18 troleibusų maršrutų eismo tvarkaraščiai. Minėtuose maršrutuose suplanuoti patogesni autobusų kursavimo laikai.

Kiti viešojo transporto keleiviams aktualūs pokyčiai

Pašilaičių gyventojų patogumui Pavilnionių g. šalia PC „Senukai“ įrengta nauja viešojo transporto stotelė – Gileikių, kurioje papildomai stos 32 maršruto autobusai

Taip pat didinama kai kurių autobusų maršrutų transporto priemonių talpa: 46 autobuso maršrute kursuos triašiai autobusai, o 115 autobuso maršrute – talpesnis dviašis autobusas.

Sausio mėnesį keleiviai stotelėse pastebi dar daugiau naujų švieslenčių, realiu laiku rodančių viešojo transporto maršrutų judėjimo laikus. Naujai įrengtos 8 švieslentės. Iš viso Vilniuje šiuo metu keleivių informavimo švieslentės veikia 66 stotelėse, 2022 m. planuojama įrengti 35  švieslentes, o iki 2030 m. visame mieste planuojama turėti virš 170 švieslenčių.

Keleiviams primenama

Po sostinę keliones viešuoju transportu patogu planuoti iš anksto, sekti viešojo transporto užpildymą galima čia: http://bit.ly/PlanuokiteKelionesMieste

Kelionę padės susiplanuoti patogus įrankis: https://bit.ly/GreiciausiasMarsrutas.

Viešojo transporto bilietus įsigyti galima programėlėse m.Ticket, Trafi ar papildyti Vilniečio kortelę savitarnoje: www.judu.lt. Taip pat Vilniečio kortelę įsigyti ir papildyti galima fizinėse bilietų platinimo vietose, jų žemėlapį galima rasti čia: https://bit.ly/3bmu8iw

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.judu.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.Ticket, Trafi), telefonu (8 5) 210 7050.

vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka