Kaip valomas ir dezinfekuojamas Vilniaus viešasis transportas?

vasario 27 05:04 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Sostinėje taikomos keturios standartizuotos autobusų ir troleibusų valymo rūšys: kasdienis, periodinis ir generalinis plovimai bei sėdinių plovimas. Kasdienio valymo metu kruopščiai išvalomos grindys, nuvalomi langų rėmai, kiti vidaus paviršiai. Naudojant valymo ir dezinfekavimo priemones kasdien nuvalomi visi paviršiai, skirti keleiviams laikytis – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai.

 

 

 

Iki šiol autobusai ir troleibusai būdavo valomi specialiu šarminiu valikliu, kuris turi dezinfekcinių savybių, bet dabar pasirinkti dar stipresnio dezinfekcinio poveikio valikliai, kurie naudojami ir medicinos įstaigose.

Be to, viešojo transporto vairuotojams dalinamos dezinfekcinės servetėlės, jog jie galėtų dažniau valyti savo darbo vietos paviršius, rankas, taip užtikrinant higieną. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ organizuoja 4 mobilias valytojų brigadas, kurios pagal sudarytus maršrutus važinės po galinius punktus ir dezinfekuos salonus dienos metu.

Informuojame ir keleivius, ir viešojo transporto vairuotojus. Jiems platinamos rekomendacijos, kaip saugotis nuo virusų, užtikrinti asmeninę higieną, rūpintis savimi ir aplinkiniais – tiek elektroniniu būdu, tiek spausdintos instrukcijos. Rekomendacijos paruoštos Vilniaus miesto savivaldybė bendradarbiaujat su Vilniaus visuomenės sveikatos biuras specialistais.

Kiekviename viešojo transporto keleivių kontrolės autobusiuke yra sutelktos visos dezinfekcinės priemonės – rankų ir paviršių valymo skysčiai, respiratoriai, vienkartinės pirštinės, šluostės. Dėl šių priemonių naudojimo kiekvienas kontrolės ekipažas instruktuojamas atskirai, taip pat nuolat akcentuojama paviršių dezinfekavimo ir vėdinimo svarba – tokios taisyklės taikomos nuolat. Vyriausieji brigados kontrolieriai seka minėtų priemonių atsargas tarnybiniame transporte.

Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistų paruoštos rekomendacijos yra iškabintos darbuotojų susirinkimo vietoje, per pasitarimus instrukcijos aptariamos ir gyvai.

Drauge su sostinės vežėjais stebime situaciją, operatyviai reaguojame, o esant poreikiui ieškosime papildomų dezinfekcijos ar kitų reikalingų priemonių, jog būtų užtikrintas keleivių ir vairuotojų saugumas, higiena.

O jums primename:

🔴 Kruopščiai ir dažnai plaukite rankas muilu ir vandeniu.

🔴 Nelieskite veido neplautomis rankomis.

🔴 Vėdinkite patalpas plačiai atvėrę langus ne mažiau nei kartą per valandą.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka