Kas viešajame transporte erzina labiausiai?

by admin | birželio 14, 2012 4:33 am

Viešasis transportas todėl ir laikomas viešu, kad juo gali važiuoti bet kuris, įstengiantis įsigyti palyginti nebrangų bilietą. Įsėdęs į autobusą ar troleibusą negali žinoti, kas ilgesniam ar trumpesniam laikui taps tavo bendrakeleiviu.


Prieš keletą mėnesių Suomijoje Helsinkio regioninė transporto agentūra (HSL) apklausė keleivius, kas juos labiausiai erzina viešajame transporte. Didžioji dalis suomių atsakė, jog juos labiausiai erzina ne besistumdantys ar šiurkštūs bendrakeleviai; didžiausią pasipiktinimą santūriems šiauriečiams sukelia garsiai mobiiuoju telefonu plepantys kaimynai.

Suomiams taip pat nepatinka muzikantai, grojantys metro ar traukinių vagonuose. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad didžioji Suomijos viešojo transporto keleivių pageidauja keliauti esant kaip įmanoma tylesnei aplinkai, pasinėrę į savo mintis ir netrikdomi aplinkinių.

Norėdami išsiaiškinti, kas viešajame transporte labiausiai erzina lietuvaičius, surengėme eBus.lt skaitytojų apklausą.

Mūsiškiai rezultatai gerokai skyrėsi nuo gautųjų Suomijoje. Net 74 proc. į klausimus atsakiusių lietuvaičių labiausiai erzina „netvarkingi, prastą kvapą skleidžiantys“ kaimynai.

Itin garsiai kalbantys mobiliaisiais telefonais, taip nepatinkantys santūriesiems suomiams, erzina tik 9,4 proc. lietuvaičių. Dar mažiau – 6,7 proc. – nervina įkyriai į asmeninę erdvę lendantys bendrakeleiviai.

Besisiūlantys bendrauti kaimynai nepatinka vos 2,8 proc. Lietuvos viešojo transporto keleivių. 4,1 proc. erzina pernelyg garsiai besiklausantys triukšmingos muzikos bendrakeleiviai.

Vos trys procentai žmonių atsakė, jog viešajame transporte jų neerzina niekas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/kas-vieajame-transporte-erzina-labiausiai/