Keleivių vežėjai diskutavo smulkių siuntų gabenimo klausimais

by Lina | 10 kovo, 2021 7:07 am

Kovo 9-ąją Lietuvos keleivių vežimo asociacija dar sykį sukvietė keleivių vežėjus pasitarti dėl smulkių siuntų gabenimo autobusais traktavimo. Šįkart kalbėta apie siuntų apibrėžimą Kelių transporto kodekse, svarstyta, kas pasikeistų, jei tai būtų traktuojama kaip bagažo vežimas autobusais be keleivio.

Asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis priminė, kad Susisiekimo ministerija svarsto Ryšių reguliavimo tarnybos pasiūlymą Kelių transporto kodekse atsisakyti smulkių siuntų sąvokos. Tuo atveju smulkios siuntos būtų vežamos pagal Pašto įstatymą.

Keleivių vežėjų nuomone, dabartinis smulkių siuntų gabenimo reglamentavimas Kelių transporto kodekse yra aiškus ir keleiviams, ir vežėjams, o per dešimtmetį susiformavusi praktika pasiteisino. Dar 2008 metais šis klausimas buvo nagrinėjamas teisme, kuris pripažino, kad smulkios siuntos nėra pašto siunta, todėl nesuprantamas Ryšių reguliavimo tarnybos noras po daugiau kaip 10 metų vėl jį kelti.

Virtualaus pasitarimo dalyviai diskutavo, kokių grėsmių smulkių siuntų gabenimui galėtų kilti, jei traktavimas būtų pakeistas. Advokatų profesinės bendrijos „Černiauskas ir partneriai“ teisininkas Karolis Zubernis priminė, jog tokiu atveju vežėjams tektų mokėti mėnesinį mokestį, teikti ataskaitas dėl statistikos. Jei vežėjai autobusais dirbtų pagal Pašto įstatymą, skirtųsi ir ginčų nagrinėjimo tvarka, gali būti reikalaujama siuntą pristatyti adresatui tiesiai į rankas, o vežėjai tokios paslaugos neteikia ir to daryti neketina.

Pasak jo, jei smulkios siuntos būtų traktuojamos kaip bagažas, tuo atveju vežėjai galėtų veikti kaip ir „Lietuvos geležinkeliai“, kurie siuntas veža kaip bagažą. „Vežėjai geležinkeliu teikia tokią paslaugą – siuntėjas perduoda bagažą, o gavėjas ją atsiima. Manau, jei analogija jau yra, ji galėtų būti taikoma ir čia“, – pabrėžė K. Zubernis.

G. Nakutis ragino vežėjus pareikšti savo nuomonę, kad būtų galima pateikti argumentuotus pasiūlymus inicijuojamam Kelių transporto kodekso pakeitimui dėl smulkių siuntų vežimo.

Keleivių vežėjai diskutavo ir kitais klausimais – dėl nesuprantamo draudimo vežti stovinčius keleivius miesto transporte, taip pat – dėl vairuotojų skiepijimo prioritetine tvarka.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/keleiviu-vezejai-diskutavo-smulkiu-siuntu-gabenimo-klausimais/