Kelionės Klaipėdos viešuoju transportu atsiskaitant banko kortele: pirmoji patirtis

by Lina | 21 rugpjūčio, 2023 3:49 am

Ši vasara buvo pirmoji, kai Klaipėdos viešajame transporte tapo galima atsiskaityti ir bankinėmis kortelėmis. Per tris mėnesius sukaupta transakcijų statistika leidžia daryti pirmąsias išvadas tiek apie bendrąjį tokios galimybės poreikį, tiek ir apie bankinės kortelės populiarumą atskirose mūsų viešojo transporto rūšyse.

Šiuo metu apmokėti kelionę pasinaudota daugiau kaip 14 tūkstančių unikalių banko kortelių. Jomis iš viso atsiskaityta daugiau kaip už 33 tūkstančių kelionių.

Populiariausia bankinė kortelė buvo vandens autobuse. Čia daugiau kaip pusė kelionių (54 proc.) buvo apmokėta tokiu būdu. Tačiau absoliutūs skaičiai nėra dideli, nes iš vis kelionių L1 maršrutu buvo tik per šešis tūkstančius.

Antra pagal bankinės kortelės populiarumą VT rūšis – maršrutiniai taksi, čia taip apmokėta už 4,68 proc. kelionių – mieste bei Palangos ir Kretingos maršrutuose.

Mažiausiai kortelė populiari miesto autobusuose, tik 0,49 proc. kelionių, nors absoliutūs skaičiai čia didžiausi.

Paslaugos vartotojai, mėginę, tačiau neįstengę apmokėti už kelionę, kreipiasi į mus konsultacijų. Detaliai paslaugos veikimą esame aprašę savo puslapyje[1]. Tačiau galima pakartoti, ką reikia žinoti:

Dėl tokių atvejų dažniausiai ir kreipiasi mūsų keleiviai. Rečiau, bet pasitaiko ir klausimų dėl banko rezervuojamos sumos, dienos kelionių optimizatoriaus veikimo, mokėjimo čekio. Į visus tuos klausimus yra atsakyta pateikiamoje DUK nuorodoje.

Rugsėjo mėnesį planuojame atsiskaitymo bankinėmis kortelėmis galimybę pasiūlyti ir priemiesčio maršrutų keleiviams.

Apibendrinant, pirmoji statistika rodo, jog paslauga rado savo vartotoją: tai rečiau VT besinaudojantis keleivis, kuriam vietoj grynųjų pinigų ir laiko gaišimo perkant bilietą pas vairuotoją patogu už kelionę atsiskaityti jam jau įprastu bekontakčio mokėjimo būdu. Tokiu būdu mokant už kelionę galima ir sutaupyti: galioja dienos kelionių optimizatorius, tą pačią dieną atliekant tos pačios rūšies ir kainos kartiniais bilietais tiek kelionių, kad jų bendra kaina pasiekia terminuotojo dienos bilieto kainą, sistema sumokėtus pinigus automatiškai ir perskaičiuoja į dienos bilietą – daugiau tą dieną mokėti už papildomas keliones nebereikės.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. puslapyje: https://www.klaipedatransport.lt/lt/banko-korteles-naudojimas-viesajame-transporte-121

Source URL: https://ebus.lt/keliones-klaipedos-viesuoju-transportu-atsiskaitant-banko-kortele-pirmoji-patirtis/