Keliui Vilnius–Utena rekonstruoti skirta 31,4 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų

gegužės 27 04:05 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Tęsiant kelio Vilnius–Utena rekonstrukciją, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šio kelio ruožui nuo 16,00 iki 21,50 km skirta 31,4 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų.

 

 

„Atlikus numatytus rekonstravimo darbus, pagerės Lietuvos ir tarptautinio susisiekimo sąlygos, tačiau didžiausią naudą pajus Vilniaus rajono gyventojai, kuriems šis kelias užtikrins patogią jungtį su Vilniumi, Utena ir visu Vilniaus regionu“, – sako susisiekimo ministras J. Narkevič.

Rekonstruojamas kelio A14 Vilnius–Utena ruožas yra Vilniaus rajone, Riešės seniūnijoje. Šiame ruože kelias stiprinamas ir platinamas nuo 2 iki 4 eismo juostų, tiesiami jungiamieji keliai. Eismo saugai gerinti bus įrengtos nuovažos su lėtėjimo ir greitėjimo juostomis, dvi skirtingų lygių sankryžos, pastatyti du automobiliniai viadukai ir vienas pėsčiųjų viadukas, įrengtos žiedinės sankryžos, požeminė pėsčiųjų perėja, kelio apšvietimas, nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengti apsauginiai atitvarai, triukšmą slopinanti sienutė ir tinklo tvora nuo laukinių žvėrių.

Tarptautiniu aspektu magistralinis kelias A14 Vilnius–Utena yra svarbus kaip transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) kelias. Šis kelias užtikrina susisiekimą su vaizdingu Rytų Lietuvos regionu, jį numatyta įtraukti į naujai formuojamą tarptautinį Pietryčių transporto koridorių (Lazdijai–Alytus–Vilnius–Utena), kuriuo siekiama užtikrinti greitą tiesioginį susisiekimą tarp Varšuvos ir Vilniaus bei trijų gretimų apskričių centrų – Vilniaus, Alytaus ir Utenos.

Minėtam kelio ruožui skyrus ES fondų investicijų, bus sutaupyta dalis Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, kurios bus panaudotos žvyrkelių projektams finansuoti.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka