Kitąmet sostinės gatvėmis riedės 150 šiuolaikiškų autobusų

gruodžio 08 05:25 2016 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

apie-solSostinės Taryba šiandien pradėjo svarstyti  naujų autobusų įsigijimą.  Kitų metų rudenį „Vilniaus viešasis transportas“ planuoja įsigyti 150 naujų  – 100 dviašių ir 50 triašių – žemagrindžių autobusų, atnaujindamas apie 40 proc. viso autobusų parko. Artimiausiu metu bus skelbiamas atviras tarptautinis konkursas.

 

„Sostinėje viešasis transportas turi būti greitas, patrauklus ir patogus. Viešojo transporto atnaujinimas yra vienas iš prioritetinių uždavinių. Pavasarį paskelbėme privataus vežėjo konkursą, o artimiausiu metu pirksime naujus, modernius autobusus. Tikslas – kad miesto gatvėmis važinėtų tik naujas viešasis transportas,“– sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Konkurso nugalėtojas visą sutarties laikotarpį – 8-erius metus – privalės rūpintis autobusų priežiūra ir remontu. Atviro tarptautinio konkurso rezultatai bus vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijus – nuomos kainą, autobusų degalų sąnaudas ir autobusų pristatymo terminus.

„Įsigijusi naujus autobusus bendrovė  galės gerokai sumažinti eksploatacijos sąnaudas, teikti inovatyvias, greitas ir kokybiškas paslaugas miestiečiams ir lygiomis sąlygomis konkuruoti su privačiais vežėjais Vilniaus miesto savivaldybės skelbiamuose maršrutų nuomos konkursuose”, – sakė „Vilniaus viešojo transporto” vadovas Gintaras Maželis.

Įsigijus autobusus veiklos nuomos būdu įmokos už juos bus išdėstytos tolygiai, per visą sutarties laikotarpį. Pasibaigus veiklos nuomos sutarčiai bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ turės galimybę šiuos autobusus įsigyti už likutinę vertę, arba juos grąžinti atgal tiekėjui.  Planuojamų įsigyti autobusų kaina paaiškės tik konkurso metu.

Sostinės savivaldybė planuoja atnaujinti ne tik autobusų, bet ir troleibusų parką. Per ateinančius dvejus metus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ketinama įsigyti ir apie 35 naujus troleibusus.

„Vilniaus viešasis transportas” yra didžiausia Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė,  kasdien pervežanti apie pusę milijono keleivių. Šiuo metu sostinės gatvėmis važiuoja 389 autobusai, įmonėje dirba  2111 darbuotojų. Paskutinį kartą autobusų parkas buvos atnaujintas 2004-2006 metais įsigijus 90 autobusų, o vėliau tik po septynerių metų kai įmonė nusipirko 58 autobusus.

Galutinį sprendimą Taryba planuoja priimti gruodžio 21 d.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka