Klaipėdoje stabdomas bilietų platinimas miesto autobusuose, darbuotojui nustatyta COVID-19

rugpjūčio 31 04:16 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Informuojama, kad nuo 2020-08-28 d., reaguojant į Covid-19 viruso plitimo tendencijas, Klaipėdos viešojo transporto miesto maršrutų autobusuose yra stabdomas popierinių bilietų platinimas pas vairuotojus. Popierinių bilietų vis dar galima įsigyti kioskuose, tačiau rekomenduojame naudotis elektroninio bilieto kortelėmis bei mobiliąja aplikacija „E.ticket Klaipėda“ google play arba app store.

 

 

Įlaipinimo tvarka autobusuose kol kas nekeičiama. Įlaipinama per priekines, o išlipimas vykdomas per vidurines/galines duris. Primename, kad autobusuose privaloma dėvėti apsaugines kaukes ir rekomenduojama laikytis saugaus atstumo bei naudotis autobusuose esančiomis dezinfekcijos priemonėmis rankoms.

Rugpjūčio 28, penktadienį, buvo nustatytas susirgimas COVID-19 autobuso vairuotojui, dirbančiam 25-ajame priemiesčio maršrute. Šiuo metu turimais duomenimis, vairuotojas dirbo tik tame konkrečiame maršrute, tikimės, kad visuomenė operatyviai sulauks konkretesnės informacijos apie galimus jo kontaktus ir galimas grėsmes keleiviams iš Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos centro specialistų.

Šiuo metu neturime objektyvių duomenų, rodančių padidėjusią užsikrėtimo grėsmę Klaipėdos miesto viešajame transporte. Tačiau po šiandienos neramaus fakto prevencine tvarka nutraukiame bilietų pardavinėjimą iš vairuotojų Klaipėdos miesto autobusuose. Maršrutiniuose taksi ir priemiesčio maršrutuose kol kas tokią bilieto įsigijimo formą paliekame, tačiau ir ji gali būti nutraukta atsiradus naujiems faktams.

Šiomis aplinkybėmis labai svarbu ir mūsų keleiviams atsakingai vertinti priartėjusio pavojaus grėsmę ir viešajame transporte savo elgesiu mažinti užsikrėtimo grėsmę sau ir aplinkiniams.

Lipkite ir važiuokite su kaukėmis. Dezinfekuokite rankas. Salone laikykitės įmanomo tarpusavio atstumo. Venkite, jeigu įmanoma, sėdėti veidu į veidą.

Naujausias atvejis prikišamai parodė, kad keleiviams sveika kuo mažiau turėti kontaktų su vairuotoju. Miesto autobusuose bilietų pardavinėjimą jau nutraukiame, tačiau raginame ir tų transporto rūšių, kuriuose ši paslauga išlieka, keleivius pereiti prie kitokių atsiskaitymo būdų.

Tie keleiviai, kurie atkakliai vengia technologijų, gali už kelionę atsiskaityti ir įprasta e.bilieto kortele. Įnešus į kortelę pinigų – pavedimu ar spaudos kioske, ja galima atsiskaityti komposteriu maršrutiniame taksi, priemiestiniame autobuse taip atsiskaitant kortelę reikia žymėti įlipant ir išlipant.

„Klaipėdos keleivinis transportas“ atidžiai stebi epidemiologinę situaciją. Esame pasiruošę antikrizinių  viešojo transporto režimo pokyčių, priklausomai nuo įvykių, planą ir jį etapiškai  realizuojame. Bilietų pardavinėjimo autobusuose nutraukimas – pirmas toks žingsnis reaguojant į neramią šiandienos naujieną.

Klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka