Klaipėdos viešasis transportas dirba sudėtingomis sąlygomis

30 lapkričio 04:23 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Autobusai Klaipėdoje ir užmiestyje važiuoja sudėtingomis eismo sąlygomis.

Ledas, sniegas ant kelio dangos labai sulėtino bendrą eismo srautą, kuriame juda ir autobusai. Vakar reikšmingai vėlavo arba buvo neįvykdyti apie dešimtadalis reisų (~200).

Vakar ir šiandien rytais autobusai reisuose „rinkdavo“ po keliolika papildomų minučių (tai vidurkis; būdavo ir prasčiau). Pirmą kartą papildomas minutes autobusai rinko Mogiliovo – Smiltelės  atkarpoje, kur šiaip problemų anksčiau nebūdavo.

Pavakare buvo užkimšti visi pagrindiniai išvažiavimai tiek iš centro (Herkaus Manto gatvės mazgas ties geležinkelio viaduku,  Liepų g. nuo  Savivaldybės iki Jaunystės g.), tiek ir į priemiesčius (visa Slengių kryptis, visa Jakų kryptis – Baltijos/Šilutės žiedas estakada ir Jakų žiedas, Lypkių g. per LEZ‘ą). Vos geriau buvo Rimkų kryptyje: ten vėlavo, bet judėjo.

Reikia suvokti, jog pririnkęs papildomas minutes (ar net pusvalandį, buvo ir taip) vienoje maršruto atkarpoje, tas autobusas jau nebegali laiku pradėti naujo reiso ir taip vėlavimai persikelia ir į kitus jo važiavimus.

Nepaisant to, vakar buvo atlikti 76 tūkstančiai kelionių. Tai tiek pat kaip įprastas darbo dienos vidurkis šį lapkritį. Pagal išaugusį atsiskaitymą bankine kortele darome prielaidą, jog autobusą ar maršrutinį taksi rinkosi ir dalis atsargesnių lengvųjų automobilių vairuotojų. Taip praktika parodė, jog esame patikimiausia susisiekimo rūšis, kuria naudojamasi, kai nebegalima pasikliauti savo kojomis ar automobiliu.

Negalime pažadėti, kad rytoj ir poryt autobusų tvarkaraščiai bus patikimesni. Tai priklauso ne nuo mūsų. Ne visos gatvės tinkamai nuvalytos, o orų prognozė rodo didesnį šaltį nei tas, prie kurio dar tirptų druska. Vadinasi, rytoj dar gali būti slidu, ir vėl važiuosime pagal faktines eismo sąlygas. O poryt prognozuojamas vėl nedidelis snygis.

Keleiviams patariame planuojant kelionę naudotis tikro laiko autobusų judėjimo žemėlapiu telefone:  https://www.stops.lt/klaipeda/#klaipeda/map  arba Trafi programėle ar Google žemėlapiu (viešojo transporto sluoksnis). Šie įrankiai rodo, kurioje trasos vietoje yra autobusas, pagal tai galima planuoti savo atėjimo į stotelę laiką. Ir, suprantama, pagal galimybes nusimatykite protingą laiko atsargą kelionei.

Būkime atidūs ir pagarbūs autobusų vairuotojams. Šiomis dienomis jie priversti aukoti savo poilsį tarp reisų ir dirbti sudėtingomis sąlygomis. Jiems dabar – didžiausias stresas.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka